۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس در انتظار نوسازی

جام جم آنلاین: مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر جلوگیری از تردد اتوبوس های با سن بیش از هشت سال، گفت: براساس این مصوبه ۱۲۰۰، دستگاه از اتوبوس های پایتخت فرسوده محسوب می شوند که برای نوسازی این تعداد اتوبوس ها مکاتبات لازم را صورت داده ایم اما هیچ اتوبوس جدیدی برای نوسازی ناوگان به ما تحویل داده نشده است.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، پیمان سنندجی با بیان مطلب فوق، افزود: ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس شهر تهران سن بیش از هشت سال دارند که براساس مصوبه دولت، فرسوده محسوب می شوند که امیدواریم برای تحقق این مصوبه شرایط واگذاری اتوبوس های جدید و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران فراهم شود.

وی درخصوص ورود اتوبوس دوکابین جدید به ناوگان اتوبوسرانی، اظهارداشت: براساس قرارداد منعقد شده از سوی شهرداری تهران تا پایان سال، ۷۰۰ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان خواهد شد که البته ۱۰ دستگاه از این اتوبوس ها هیبریدی و ۱۰ دستگاه نیز برقی خواهند بود.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه اتوبوس های برقی و هیبریدی سه کابین هستند، تصریح کرد: اتوبوس های هیبریدی که با سوخت فسیلی استارت می خورند و بعد با ژنراتور برقی کار می کند، هیچ گونه تولید آلایندگی ندارند و دوستدار محیط زیست هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه آلودگی هوا یکی از معضلات اصلی شهر و شهروندان محسوب می شود، استفاده از این اتوبوس ها می تواند به عنوان یک انتخاب مناسب در دستور کار قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گفت: ۱۰ دستگاه اتوبوس هیبریدی جدید در خطوط اتوبوس های تندرو به کارگیری خواهند شد و همچنین با ورود ۱۰ دستگاه اتوبوس برقی به ناوگان طرح نوسازی اتوبوس های برقی شهر تهران نیز آغاز خواهد شد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *