۱۴۰ برنامه سلامت محور در محلات شمال تهران اجرا می گردد

اردیبهشت ۱۴۰۱

به مناسبت هفته سالمند، بیش از ۱۴۰ برنامه فرهنگی ، اجتماعی ، آموزشی و … با محوریت ارتقاء سلامت سالمندان در محلات شمال تهران در حال اجراست.

 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، سپیده خوشبین مدیر اداره سلامت شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: امسال از سوی سازمان جهانی بهداشت (W.H.O) شعار روز سالمند ” سالمندان چه می گویند؟”  اعلام شده است بر همین اساس برنامه های ویژه هفته سالمند در سطح محلات ۲۶ گانه شمال تهران  با برگزاری همایش و دوره های آموزشی ویژه سالمندان و خانواده ها، اجرای مسابقات فرهنگی، آموزشی و ورزشی، راه اندازی پایگاه های ویژه ارائه خدمات سلامت، برگزاری تورهای آموزشی- گردشگری و… در حال اجراست .
 
وی بازدید از سراهای سالمندان را از دیگر برنامه های اجرایی دانست و گفت: در این هفته با سالمندان سطح منطقه   به ویژه خانواده های معظم شهدا و جانبازان دیدار می گردد و از سالمندان فعال، نخبه و شهروندان ارشد منطقه تقدیر و تجلیل می گردد.
 
خوشبین تهیه و توزیع اقلام آموزشی، برگزاری جشن های ویژه، تقدیر از دبیران محلی و منطقه ای، اجرای برنامه های فرهنگی- هنری، سخنرانی علمی و ارسال پیامک با مضمون شعارهای سلامت را از اصلی ترین برنامه های خانه های سلامت محلات ۲۶ گانه منطقه یک در این هفته دانست.
 
مدیر اداره سلامت شهرداری منطقه یک با اعلام اینکه در این هفته و به منظور ارتقاء سطح سلامت سالمندان اولین مرکز حرکت، سلامت و نشاط الکترونیکی (حسنا) شهر تهران ویژه سالمندان در منطقه یک افتتاح می گردد، افزود: این مرکز در روز چهارشنبه ۱۰مهرماه در بوستان شطرنج با حضور مدیران شهری  افتتاح و آماده ارائه خدمات ویژه سلامت و بهداشت به سالمندان می گردد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *