۱+۵ در دور اول مذاکرات با راهبرد ۳ گامی ایران مواجه شد

تیم مذاکره کننده ایرانی در دور اول مذاکرات در مسکو یک راهبرد ۳ گامی را در پیش گرفته است

به گزارش مجتبی موسوی خبرنگار سایت اوباما از مسکو یک دیپلمات نزدیک به تیم مذاکره کننده ایران لحظاتی پیش در گفتگو با او گفت این تیم در دور اول مذاکرات در مسکو یک راهبرد ۳ گامی را در پیش گرفته است.

در حالی که بیش از چند دقیقه از آغاز دور اول مذاکرات ایران و گره ۱+۵ در هتل گولدن رویال مسکو نمی گذرد، یک دیپلمات که عضو هیئت ایرانی در مسکو محسوب می شود، گفت: «۱+۵ در دور اول مذاکرات با یک رهیافت منسجم از جانب تیم ایران مواجه خواهد شد».

وی اضافه کرد: «ایران یک راهبرد مذاکراتی ۳ گامی را در این مذاکرات در پیش خواهد گرفت. گام اول از این راهبرد انتقاد از فرصت سوزی یک ماهه گروه ۱+۵ از مذاکرات بغداد به این سو و عدم برگزاری نشست معاونین است».

این منبع گفت: «۱+۵ کاملا در این باره توجیه خواهد شد که به این ترتیب به امکان پیشرفت در مسکو ضربه زده است».

دیپلمات ایرانی که نخواست نامش فاش شود، گام دوم راهبرد ایران را «ورود جدی و محتوایی به بحث درباره محور مدنظر ۱+۵» نامید و گفت: «ایران پاسخ هایی روشن، مستند و مبتنی بر NPT به پیشنهادهای غرب آماده کرده است که به تفصیل برای تیم ۱+۵ توضیح داده خواهد شد».

وی این امر را روشن ترین دلیل بر جدیت ایران در مذاکرات مسکو دانست.

این عضو هیئت ایرانی در مسکو در ادامه اضافه کرد: «گام سوم راهبرد ایران تبیین ۵ محور پیشنهادی ایران در بغداد به نحو تفصیلی تر و روشن تر است تا پای بندی گروه ۱+۵ به تعهد خود درباره درگیر شدن در بحث جدی درباره این موارد به آزمون گذاشته شود».


BarackObama.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ