۱۵ روش درمانی ساده برای موهای آسیب دیده

گردآوری شده توسط گروه بهداشت و سلامت ممتاز نیوز

موهای آسیب دیده شاید برای بعضی کابوس باشد ولی تنها بخش خوب این کابوس آن است که قابل درمان است.

با مراقبت از مو می توان از آسیب دیدگی مو جلوگیری کرد. پیشگیری بهتر از درمان است ولی اگر شما از مشکلات دیگر ناشی از آسیب دیدگی مو رنج می برید در زیر چند درمان برای آن لیست کرده ایم:

 ۱٫ از صاف کننده های مو، انواع اتو مو بپرهیزید و تا آنجا که می توانید از سشوار اجتناب کنید. این وسایل تنها مشکلی بر مشکلات آسیب دیدگی مو اضافه می کنند.

 ۲٫ از درمان موها با مواد مختلف شیمیایی اجتناب کنید. چند وقت یک بار خوب است ولی بیش از حد آن مضر خواهد بود.

 ۳٫ اغلب موهای خود را بشویید ولی هر بار از شامپو استفاده نکنید. هر بار که از شامپو استفاده می کنید مواد شیمیایی موجود در آن سبب آسیب مو می گردد.

 ۴٫ در عوض از نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده را به مو زده و از آن مثل شامپو استفاده کنید. با آن کف ایجاد کنید و سپس آبکشی کنید. نرم کننده ها مو را تمیز کرده بدون آنکه به آن آسیب بزند. خوب آن را بشویید تا نرم کننده بر روی سر جمع نشود.

 ۵٫ بگذارید مو خشک شود و به آرامی موهایتان را شانه بزنید.

 ۶٫ شوره سر را با استفاده از روغن زیتون و سرکه کاهش دهید.اول باید روغن زیتون را به سر بزنید و سپس با یک پارچه نرم سر خود را بپوشانید. تمام شب آن را روی سر خود نگاه دارید و صبح روز بعد پیش از آنکه از شامپو استفاده کنید آن را با سرکه بشویید. این یک اقدام موثر برای خلاصی از شوره سر است و در عین حال موهای آسیب دیده را درخشان می کند.

 ۷٫ پیش از استایل دادن به مو از نرم کننده استفاده کرده و یا روی مو اسپری کنید.این کار از ریزش و آسیب دیدگی مو جلوگیری می کند. استایل مو همیشه پیشنهاد نمی شود. پس زمانی که به راستی به آن نیاز دارید این کار را انجام دهید، برای مثال درست کردن مو برای مهمانی!

 ۸٫ در زمانی که موها آسیب دیده می باشند بهتر است به جای دم اسبی یا بافتن، آنها را باز بگذارید. تحت فشار قرار دادن بیشتر سبب آسیب دیدگی مو می گردد.

 ۹٫ درمان های پوست سر می تواند شگفتی ایجاد کند. پیشنهاد می گردد برای این کار به سالن های حرفه ای بروید.

 ۱۰٫ حداقل دو بار در هفته از روش غوطه ور کردن نرم کننده استفاده کنید.نرم کننده را به موهای تمیز و مرطوب بزنید. یک کلاه دوش بر سر بگذارید و به روی آن سشوار بگیرید. این کار سبب باز شدن منافذ پوست سر شده و بهتر مو را نرم می کند.

 ۱۱٫ نرم کننده های روزانه برای مو خوب است. نرم کننده هایی که می توان آنها را روی مو نگاه داشت نیز برای درمان موهای آسیب دیده موثر است.

 ۱۲٫ کوتاه کردن مرتب انتهای مو برای جلوگیری از موخوره و موی آسیب دیده پیشنهاد می گردد، هر ۶ یا ۸ هفته یک بار برای رشد مو خوب است.

 ۱۳٫ مایونز را در کل شب روی مو پخش کنید به گزارش پرشین وی با یک کلاه پلاستیکی بپوشانید و روز بعد آن را بشویید.

 ۱۴٫ سفیده تخم مرغ با آب و عسل می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 ۱۵٫ مو به شامپویی که از آن استفاده می کنید واکنش نشان می دهد، بنابراین اغلب شامپوی خود را تغییر ندهید. به دنبال شامپوهای حاوی پروتئین باشید تا موهایتان را نرم تر کند.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ