۱۵۰ هنرمند موسیقی خواستار ابقا رضا مهدوی در مرکز موسیقی حوزه هنری شدند

سینما پرس- گروه هفت هنر/ ۱۵۰ هنرمند موسیقی د رنامه ای خواستار ابقا رضا مهدوی د رمرکز موسیقی حوزه هنری شدند.

به گزارش سینما پرس؛ ۱۵۰ هنرمند موسیقی خواستار ابقا رضا مهدوی در مرکز موسیقی حوزه هنری شدند. این نامه بدین قرار است؛

ریاست ارجمند حوزه هنری
برادر گرامی جناب آقای محسن مؤمنی شریف

با سلام و احترام فراوان
مرقومه پیوست عریضه ای است از اساتید، هنرمندان و فرهنگ دوستان که پیرو استعفای آقای رضا مهدوی موسیقی‌دان و مدیر مرکز موسیقی از سمت خود، تهیه و تنظیم گردیده است که تمامی این اشخاص خواهان ابقاء ایشان می‌باشند.

مستحضر هستید که مدیر محترم مرکز موسیقی حوزه هنری، جناب آقای رضا مهدوی، به سبب مسائلی که شما و ایشان از آنها مطلعید و ما کارکنان مرکز موسیقی طبعاً از آنها بیخبریم، استعفای خود را تقدیم داشته و خواستار کناره‌گیری از کار اداری شده اند. هر کدام از ما در این مرکز، بین هفت تا بیست سال سابقه خدمت داریم و چند دوره ریاست‌های مختلف را تجربه کرده‌ایم. پروردگار گواه است که هیچکس را به اندازه آقای رضا مهدوی، خدوم و دلسوز مرکز موسیقی ندیده‌ایم و قبول استعفای ایشان از سوی مسئولین محترم، لطمه‌ای شدید خواهد بود به روحیه و نیروی خدمتگزاری کارکنان این مرکز، و نیز برای موسیقی کشورکه به شهادت اسناد و مدارک، بهترین تولیدات فاخر دهه اخیرش را از همین مرکز موسیقی حوزه‌هنری در دوره مدیریت آقای مهدوی دیده است.

همچنین اکثریت قریب به اتفاق اساتید و هنرمندانی که از سال ۱۳۸۱ تا به حال با این مرکز سر و کار داشته‌اند همگی از سعه صدر و روی همیشه گشاده و تلاش صادقانه آقای مهدوی برای به ثمر رسیدن آثار ارزشمند هنری یاد کرده و او را به عنوان یکی از با ارزش ترین مدیران عرصه موسیقی قبول دارند و از استعفای ایشان متعجب ومتأسف و حیرانند و یکدل و یکصدا خواهان ابقای خدمت ایشان در مرکز موسیقی حوزه هنری هستند.

علاوه براین، مراتب متعالی سطح اعتقادی ایشان و اخلاق حسنه محمدی و تبرّای شدید و اکیدشان از هرگونه شائبه اخلاقی و مالی، تخصص‌شان در موسیقی و تجربه بی‌بدیل مدیریت‌هایشان در این مرکز و در هنرستان موسیقی حوزه و دانشگاه سوره و … و خیلی ازخصوصیات بی‌نظیر که مخصوص ایشان است، ما را بر آن می‌دارد که یکدل و یکصدا، از آن مقام محترم و دلسوز که یادگار دوران دفاع مقدس و حراست از ارزشهای والای اسلامی- انسانی هستند، استدعا کنیم که از قبول استعفای ایشان استنکاف کرده و با فراهم کردن زمینه مساعد برای ادامه خدمت، ما را از چنین مدیر متخصص و دلسوز و مسلمان به معنی حقیقی، محروم نکنند. چرا که یک بار دیگر در سال ۱۳۸۶ چنین اتفاقی افتاده و برای کارکنان مرکز موسیقی حوزه هنری ثابت شده که هیچکسِ دیگر نمی‌تواند کارِ ایشان را در چنین سطحِ بالا و با چنین حُسن اخلاق وایمان واعتقاد انجام دهد. دست تمنا به سوی شما دراز کرده‌ایم و از خداوند یاری می‌طلبیم. حق نگهدارتان.
——————-

اسامی هنرمندان:

۱٫ مصطفی کمال پورتراب
۲٫ امیراشرف آریان پور
۳٫ همایون خرّم
۴٫ منصور نریمان
۵٫ مجید کیانی
۶٫ هوشنگ ظریف
۷٫ حسن ریاحی
۸٫ شاهین فرهت
۹٫ علیرضا مشایخی
۱۰٫ محمد سریر
۱۱٫ نصراله ناصح‌پور
۱۲٫ کامبیز روشن‌روان
۱۳٫ داود گنجه ای
۱۴٫ اکبر گلپایگانی
۱۵٫ حسن گلپایگانی
۱۶٫ محمد گلریز
۱۷٫ میلاد کیایی
۱۸٫ علیرضا افتخاری
۱۹٫ احمد ابراهیمی
۲۰٫ علی‌اکبر شکارچی
۲۱٫ فضل الله توکل
۲۲٫ ناصر چشم آذر
۲۳٫ سیدجلال الدین محمدیان
۲۴٫ داریوش پیرنیاکان
۲۵٫ کیوان ساکت
۲۶٫ حمیدرضا نوربخش
۲۷٫ فریدون حافظی
۲۸٫ جهانشاه برومند
۲۹٫ درویش رضا منظّمی
۳۰٫ شهرام میرجلالی
۳۱٫ علی پژوهشگر
۳۲٫ هادی منتظری
۳۳٫ ملیحه سعیدی
۳۴٫ هنگامه اخوان
۳۵٫ نازلی تحویلداری
۳۶٫ آذر هاشمی
۳۷٫ اُفلیا پرتو
۳۸٫ شیما گلپایگانی
۳۹٫ ژیلا تقوی
۴۰٫ ندا همّتی
۴۱٫ حمیدرضا دیبازر
۴۲٫ بهزاد عبدی
۴۳٫ جواد بطحایی
۴۴٫ وارطان ساهاکیان
۴۵٫ اردشیر صالح‌پور
۴۶٫ محمود مخدوم
۴۷٫ محمد‌رضا فیاض
۴۸٫ فاضل جمشیدی
۴۹٫ حسین پرنیا
۵۰٫ سیامک جهانگیری
۵۱٫ بابک شهرکی
۵۲٫ محسن شریفیان
۵۳٫ حسین علیشاپور
۵۴٫ مجید اخشابی
۵۵٫ هوشنگ جاوید
۵۶٫ بهروز وجدانی
۵۷٫ جهانگیر(عباس) دانای علمی
۵۸٫ جهانگیر نصری اشرفی
۵۹٫ حسین دی‌پیر
۶۰٫ سید علیرضا میرعلی نقی
۶۱٫ سینا سرلک
۶۲٫ رامین کاکاوند
۶۳٫ عماد توحیدی
۶۴٫ فؤاد توحیدی
۶۵٫ مهدی نظری
۶۶٫ پدرام درخشانی
۶۷٫ حیدر کاکی
۶۸٫ شاهین شهبازی
۶۹٫ یعقوب ثروین
۷۰٫ بیژن عارفی
۷۱٫ اصغر فردی
۷۲٫ مهرداد کریم خاوری
۷۳٫ فردین کریم خاوری
۷۴٫ رحیم عدنانی
۷۵٫ رسول رسولی
۷۶٫ مرتضی حیدری آل کثیر
۷۷٫ پیمان بزرگ نیا
۷۸٫ حمیدرضا عاطفی
۷۹٫ احمد لیایی(گروه قدر)
۸۰٫ محمد مکرمی(گروه محراب)
۸۱٫ ‌جوادمکرمی(گروه محراب)
۸۲٫ محسن سلیمانی‌زاد(گروه‌ محراب)
۸۳٫ حسن صفری(گروه محراب)
۸۴٫ شیرزاد احمدی(گروه محراب)
۸۵٫ سهراب احمدی(گروه محراب)
۸۶٫ سید فرهاد مجاب(گروه محراب)
۸۷٫ سهراب حسینی
۸۸٫ سهیل حسینی
۸۹٫ ابراهیم یساول‌زاده
۹۰٫ حسین اسدی
۹۱٫ ایرج رحمان پور
۹۲٫ بیژن پرواز
۹۳٫ سعید بهرامی
۹۴٫ علی جهان دار
۹۵٫ مهدی اردستانی
۹۶٫ حجّت سیدحسینی
۹۷٫ مختار شکری پور
۹۸٫ مجید فلاح پور
۹۹٫ شکراله حیاتی
۱۰۰٫ فهیمه محمدی
۱۰۱٫ رقیه حسن‌نژاد
۱۰۲٫ فاطمه مهربانی
۱۰۳٫ مریم امین‌زاده
۱۰۴٫ علی عبداله‌پور
۱۰۵٫ فرهنگ مشتاق

انتهای پیام/ن.ف

انتهای خبر / خبرگزاری سینمای ایران/ کد خبر ۳۵۸۱۱


خبرگزاری سینمای ایران

تا این لحظه ۱۲نظر ثبت شده
 1. امجدي گفت:

  جای رضا مهدوی مدیر لایق و موسیقیدان خبره بخصوص در این روزها که فاجعه ای مدیریتی در بنیاد رودکی و معاونت هنری ارشاد غوغا میکنه و وضعیت ارکستر سمفونیک و ملی و ارکستر ایرانی نا معلومه بیشتر از گذشته خود نمائی میکنه . چرا جنین فردی بی خیال همه چی شده ؟؟!! اقای مهدوی شرعا و عرفا وظیفه داری و ورود کنی به عرصه ی مدیریتی ، چرا پیشنهادات را قبول نمیکنید؟

 2. بيژني گفت:

  تا زمانی که جناب آقای مهدوی مدیر کل مرکز موسیقی بودند تولیدات شنیداری خوبی به جامعه عرضه میشد و به عبارتی ایشون جمع ازداد بودند و بزرگان موسیقی ایران رو کنار هم جمع کرده بودند . چرا مملکت ما اینگونه است که مدیران لایقی را در هر جایی مانع فعالیتهایشان میشوند ؟!؟!؟!؟!

  • سالار گفت:

   من مهم موافقم جناب دکتر مهدوی از مدیران دلسوز و شایسته ی موسیقی ایران در نیم قرن اخیر بود.

 3. ذبیح الله گفت:

  سلام بر سایت معتبر ممتازنیوز. منهم باید بگم حیف از آقارضا مهدوی مدیر مقتدرموسیقی ایران که حالا جایش را سپرده به کسانی که رسما اونجا رو تعطیل کردن و به فکر موسیقی ایران نیستند . کاش میشد تجدید نظری کنید و برگردید به منصبتان قربان . یاعلی مددی .

 4. حبيب گفت:

  آقای مهدوی بحق مدیر کل شایسته ای بودند در عالم موسیقی . شاید بتوان ایشان را با روح الله خالقی قبل از انقلاب مقایسه کرد چرا که جدای از موسیقیدان بودن اهل تفکر و اندیشه بود و با أیده های نو مدیریت میکرد . دانشجویان دوره ارشد و دکترای دارم که در حال بررسی دوران مدیریت ایشان هستند و نظام مدیریتی در کشور را به چاوشی میکشند و جالب است که الان در حال جستجو در اینترنت بودم و به این طومار جمعی موسیقیدانان مشهور برخوردم .

 5. مهران گفت:

  رضا مهدوی در مدیریت منحصر است ، عجیب است نظام دستاوردهای خودش را چگونه راحت از دست میدهد . شنیده ام ایشان فعالیت خصوصی میکنند و مشاوره های هنری اقتصادی میدهند ! و سه سالی میشود مرکز موسیقی حوزه ی هنری کمرنگ و بعبارتی تعطیل و جایگاه شاعران شده بجای موسیقی دانان .

 6. حبيب گفت:

  جناب آقای رضا مهدوی مدیر توانای هنرمند و موسیقی دانی بود که سالها با موضوع ممیزی به شکل مرسوم آن مقابله کرد و سعی داشت به وزارت ارشاد بفهماند که حافظ و سعدی و مولوی و عطار و بابا طاهر و شفیعی کد کنی و ابتهاج و … ممیزی نمیخواهد ، در جلسه ی بسیار مهمی که بیشتر شبیه محاکمه ی ایشان بود طرح سازمان موسیقی را مطرح کرد و جانانه مدافع موسیقی ایران و هنرمند إنش بود . طبیعی بود که حاکمیت علاقه ای به گسترش موسیقی نداشت و ندارد .

 7. پژمان گفت:

  برادر رضا مهدوی فردی سلیم النفس هم در اخلاق شخصی و هم در اخلاق مدیریتی بود . گویا سالها تحصیل مدیریت در دانشکده های معتبر خارجی داشته یاشد اما او ذاتا مدیر بود و مثل اینکه در دانشگاه امام حسین تحصیل کرده بود و هیچگاه از تحصیلات و سوابقش حرف نمیزد و میگفت زمان حال آدم و فعالیتهایش مهم است نه چیز دیگر… در هر صورت باید به موسیقی این مملکت تسلیت گفت که سرمایه هایش را در زوایای گوناگون نابود میکند؟!

 8. مصدق گفت:

  دکتر مهدوی موسیقی دان با تجربه موسیقی ایرانی بتمام معنا برای موسیقی و موسیقیدانان زحمت کشید . بارها شاهد فعالیتهای ایشان بوده ام .توفیق دیدار و همکلامی با ایشان را در جلسات مختلف نهادها و سازمانها داشته ام و میدیدم با چه حرارت و دغدغه مندی دفاع میکند از کیان موسیقی ایرانی و دلش میخواست جذب حداکثری داشته باشد و همه را حمایت کند . افسوس که بدرستی هیچگاه درک نشد و گویا خودش کنار کشید.

 9. بهروز گفت:

  استاد رضا مهدوی مدیر کل نمونه موسیقی ایران و موسیقیدان شایسته که هنوز که هنوزه نیازش احساس میشه در مراکز موسیقی …

 10. سعيد گفت:

  سلام ، بنظرم جناب مهدوی از مدیران شایسته موسیقی در بعد از انقلاب تا کنون محسوب میشوند ، کاملا روشا وآگاه به أمور میپرداختند و کمتر به سیاست آلوده بودند و در نهایت رشد و توسعه موسیقی در رفتار مدیریتی شان مشهود بود در عین اینکه هم موسیقیدان و هم پژوهشگر و منتقد بودند.

 11. سجاد گفت:

  رضامهدوی مدیر دانا و باتجربه و موسیقیدانی است که متاسفانه فضای محیط کاریش برایش تنگ شده بود و گویا وزارت ارشاد مانع کارهای او میشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *