۱۶ واحد فولادی بخش خصوصی شمش تولید می کنند

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اعلام کرد: در حال حاضر ۱۳۶ واحد بخش خصوصی فولاد دارای پروانه بهره برداری هستند که از این تعداد ۱۶ واحد در حال تولید شمش هستند.

به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سیدرسول خلیفه سلطانی گفت: تولید فولاد خام و محصول فولادی توسط بخش خصوصی در سال های اخیر روندی صعودی داشته به طوری که این بخش در سال گذشته ۳/۵ میلیون تن محصول و۸۵۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد.

وی افزود: افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت فولاد در سال های اخیر و نتیجه دادن این سرمایه گذاری ها سبب شد تا در سال جاری شاهد کاهش ۲۵ درصدی واردات فولاد نسبت به مدت مشابه سال گذشته باشیم.

خلیفه سلطانی با بیان اینکه اکنون طرح های زیادی توسط بخش خصوصی در حال راه اندازی است، اظهار داشت: برخی از این طرح ها بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که در صورت رفع موانع تا پایان امسال و سال آینده به بهره برداری می رسد.

به گفته وی با راه اندازی طرح های جدید فولادی بیش از ۲۰ درصد به ظرفیت فعلی تولید شمش و بیش از ۱۵ درصد به ظرفیت مقاطع فولادی افزوده خواهد شد.

خلیفه سلطانی میزان مصرف نهایی فولاد کشور در سال گذشته را حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن ذکر کرد./س


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ