۱۸۹۵ فیلمساز از ۹۹ کشور جهان متقاضی شرکت در جشنواره شدند

۲۸اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش سینماپرس، هاشم میرزاخانی رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با اعلام این خبر گفت: جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران مهمترین و بزرگترین جشنواره در عرصه فیلم کوتاه در کشور است که سالانه توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می شود.

 

دبیر جشنواره سی ام فیلم کوتاه تهران اضافه کرد: طی چهار دوره اخیر تلاش شد با فعال تر شدن حوزه بین الملل این جشنواره و مراوداتی که با حوزه فیلم کوتاه منطقه و جهان برقرار می شود شمار کشورهای شرکت کننده و همچنین علاقه مندان به حضور در جشنواره بیشتر شوند که مسلما این افزایش کمیت، سبب دست یابی به کیفیت برتر و امکان انتخاب آثار بهتری را برای جشنواره فراهم می نماید.

 

میرزاخانی  در ادامه  این مطلب گفت: با توجه به پایان مهلت ثبت نام در بخش بین الملل جشنواره سی ام که ۱۹ خرداد می باشد هم اکنون با شرکت ۱۸۹۵ اثر از ۹۹ کشور جهان روبرو هستیم که با آمار شرکت در جشنواره در سال قبل و همین تاریخ حداقل ۱۵% افزایش داشته است.

 

وی در معرفی ۵ کشور اول در استقبال از این جشنواره اعلام کرد: فرانسه تا کنون با ۳۱۶ اثر، برزیل با ۱۱۳ اثر ، آلمان با ۷۹ فیلم، انگلستان با ۷۰ و اسپانیا با ۶۸ فیلم ۵ کشور اول را تاکنون تشکیل داده اند که در مقایسه با سال قبل  فرانسه، آلمان، اسپانیا، انگلستان و برزیل به ترتیب ۵ کشور اول بوده اند.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن همچنین به اضافه شدن سه تندیس در بخش بین الملل اشاره کرد و گفت: به منظور تخصصی تر شدن بخش بین الملل جشنواره هم پای بخش ملی آن از این دوره سه تندیس و جایزه نقدی برای بخش های بهترین فیلمنامه، بهترین تصویربرداری و بهترین تدوین نیز در نظر گرفته شده است.

 

وی همچنین به برنامه ریزی بخش های جدید در جشنواره فیلم کوتاه این دوره به مناسبت سی امین دوره آن اشاره کرد و گفت: به زودی برنامه های تدارک دیده شده برای سی امین دوره برگزاری جشنواره نیز اعلام خواهد شد.

 

گفتنی ست، سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران از ۲۲ تا ۲۸ مهرماه در تهران برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/ع/ن.ف

 


سینماپرس
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ