۲۰ پرنده هواناجا وضعیت راه‌ها را رصد می‌کنند/هوا ناجا مجهز به انواع هواپیماها است

111-18.jpg

جانشین فرمانده نیروی هواپیمایی نیروی انتظامی ضمن تشریح فعالیت‌های این یگان، گفت: پرسنل هوا ناجا در ۱۲ نقطه استان حضور فعالی دارند و ما می‌توانیم ادعا کنیم که به عنوان یگان هوایی در نیروهای مسلح نقش تامین‌کننده‌ای در امنیت کشور داریم.

سرهنگ خلبان احمد مرادیان در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حاشیه مراسم آغاز نمایشگاه توانمندی و دستاوردهای هواناجا با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف به نمایش گذاشتن توان عملیاتی و اقدامات این یگان در طول سال و برای عرضه برای مخاطبان برپا شده است، گفت: هوا ناجا از واحدهایی پشتیبان عملیات هوایی محسوب می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ناجا با بیان اینکه در طول سال‌های اخیر ماموریت‌های زیادی بر عهده هوا ناجا گذاشته شده است، گفت: با ورود هواپیماهای فوق سبک و پهبادها، هوا ناجا در ماموریت‌های مرزبانی و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز وارد شده است.

وی با بیان اینکه هوا ناجا در مرزهای شرقی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند، گفت: هوا ناجا پایش مرزهای آبی و خاکی را بر عهده دارد.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ناجا با بیان اینکه پرسنل هوا ناجا با ۲۰ فروند وسیله پرنده در امر کنترل ترافیک دوشادوش پلیس راهور فعالیت می‌کند، گفت: یکی از ماموریت‌های جانبی هوا ناجا در شهر تهران و استان‌های سمنان و شاهرود، امداد و اورژانس است که در سنوات گذشته، پرسنل این یگان بیش از ۵۰۰۰ تن مصدوم را جابجا کرده‌اند.

مرادیان با بیان اینکه هوا ناجا با همکاری جنگلبانی در حوادث جنگلی و آتش‌سوزی مراتع، حضور چشمگیری داشته است، گفت: خلبانان هوا ناجا آموزش‌های خاص این تخصص را نیز دیده‌اند.

وی با بیان اینکه مجموعه هوا ناجا در سال‌های اخیر به انواع هواپیماها مجهز شده است، گفت: امروزه مدعی هستیم که به عنوان یک واحد هوایی در نیروهای مسلح نقش تعیین‌کننده‌ای در امنیت کشور داریم.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ناجا با بیان اینکه هوا ناجا پتانسیل و ظرفیت زیادی در امر کنترل و برقراری امنیت دارد، گفت: ما در ۱۲ استان حضور فعال داشته‌ایم و امیدواریم با ورود پرنده‌های جدید، گام‌های بزرگی برداریم.

همچنین سرهنگ فرزاد غزالیان – دبیر ستاد برگزاری هفته ناجا در نیروی هوایی ناجا، با بیان اینکه این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۸:۳۰ برای بازدید عموم دایر است، گفت: این نمایشگاه با رویکرد ارائه توانمندی پلیسی هوایی، با کمک شرکت‌های مرتبط در امر پرنده‌های فوق سبک و همچنین هشت یگان انتظامی دایر شده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه نسبت به دوره‌های قبل دارای تجهیزات بومی و جدیدی است، گفت: هواپیماهای فوق سبک مانند جایروپلن و کایت‌های موتوردار و پهبادها از این دسته از تجهیزات جدید و بومی هستند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *