۲۳ شهریورماه اعزام اولین گروه حجاج ایرانی به سرزمین وحی

اردیبهشت ۱۴۰۱

مدیرکل برنامه ریزی، پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت از اعزام اولین گروه حجاج ایرانی در ۲۳ شهریورماه به سرزمین وحی خبر داد.

حسن سرخوش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ممتاز نیوز، در این باره گفت: اولین گروه از حجاج ایرانی ۲۳ شهریورماه به سرزمین وحی اعزام می شوند و آخرین گروه از حجاج کشورمان ۱۷ مهرماه ۹۲ به عربستان اعزام خواهند شد.
وی در ادامه افزود: عملیات بازگشت حجاج ایرانی به کشورمان از ۲۸ مهرماه سال جاری آغاز و در ۱۸ آبان ماه با ورود آخرین گروه از حجاج ایرانی به میهن اسلامی به پایان خواهد رسید، همچنین حجاج کشورمان امسال در قالب ۴۹۹ کاروان به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.
سرخوش به بازگشت آخرین گروه عمره گذاران به کشور اشاره کرد و گفت: عملیات عمره ۹۲_۹۱ با اولین پرواز به سرزمین وحی در ۲۵/۱۰/۹۱ آغاز و با آخرین پرواز در ۰۶/۰۵/۹۲ به قصد فرودگاه سردار جنگل رشت به پایان رسید.
وی در ادامه یادآور شد: در عمره ۹۱ و ۹۲ مجموعا ۴۸۱، ۵۱۴ نفر با یک هزار و ۵۵۷ پرواز به سرزمین وحی اعزام شدند.
مدیرکل برنامه ریزی، پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت، خاطرنشان کرد: ۴٫۲۵ درصد پروازهای رفت زائران را شرکت هواپیمایی ایران ایر، ۱٫۴۷ درصد پروازهای رفت را شرکت هواپیمایی ماهان و ۵٫۲۷ درصد پروازهای رفت را زائران شرکت هواپیمایی سعودی برعهده داشتند و میانگین تاخیر پروازهای عمره امسال ۲۷ دقیقه گزارش شده است./ل


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *