۲۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی جمع شد

۱۸م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

بینا- مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی از فروش ۱۰۰ درصد اوراق مشارکت عرضه شده بانک مرکزی در مرحله دوم خبر داد و گفت: با فروش این اوراق ۲۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی از اقتصاد جمع‌آوری شد.
به گزارش بینا، پیمان قربانی با اشاره به استقبال مناسب از عرضه اوراق مشارکت یک ساله بانک مرکزی در مرحله دوم، به فارس اظهارداشت: در این مرحله ۱۰۰ درصد اوراق مشارکت عرضه شده توسط ۷ بانک عامل به فروش رسید.
وی با بیان اینکه مدت زمان سررسید این اوراق یک ساله و سود آن ۲۰ درصد است، افزود: فروش این میزان اوراق کم سابقه بود در حالی که بعضی تصور می‌کردند استقبال چندانی از این اوراق نشود.
مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی، با اشاره به برنامه‌های بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی، گفت: علاوه بر دیگر ابزارها، انتشار یافتن اوراق مشارکت یکی از ابزارهای بانک مرکزی برای تحقق این هدف است که در یک گام توانست ۲۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی را از اقتصاد جمع‌آوری کند.
بر اساس آخرین خبرها حجم نقدینگی در اقتصاد ایران به ۴۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است، بانک مرکزی در اولین مرحله انتشار یافتن اوراق مشارکت در سال جاری اقدام به انتشار یافتن ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق کرد.
در مرحله دوم نیز ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق از ۲۵ آذر ماه آذر انتشار یافت که تا ۱۳ دی به فروش رفته است.
بانک مرکزی از ابزار انتشار یافتن اوراق مشارکت معمولا برای جمع آوری نقدینگی و مهار توم استفاده می‌کند.

RSS
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ