۳ درخواست هسته ای نتانیاهو از روحانی

۲۹خردادماه،

بنیامین نتانیاهو دربارهٔ مذاکره با ایران اخطار داد.

 
به گزارش “ایران دیپلماتیک” به نقل از رویترز، اول وزیر اسرائیل عصر روز سه شنبه به قدرت های غربی دربارهٔ مذاکرات “تا بی نهایت” با ایران دربارهٔ برنامه هسته ای این کشور پس از انتخاب رئیس جمهور تازه حسن روحانی اخطار داد.
 
وزیر خارجه کانادا هم خواستار تشدید تحریم ها علیه تهران شد تا به نقل از او “جدی بودن” فشارها مشخص شود.
 
نتانیاهو که در ملاقات با جان برد وزیر خارجه کانادا سخن می گفت افزود: نباید به ایران اجازه داد از طریق مذاکرات تا بی نهایت با جامعه بین المللی، زمان بخرد.
 
نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: حسن روحانی گفته است در صورتی که ایران بتواند جامعه جهانی را آرامش بخشید می توان برنامه هسته ای را ادامه داد.
 
نتانیاهو اضافه کرد: روحانی را می تواند صاحب این عقیده دانست که می توان آن را “سخن بگو و غنی سازی کن” نامگذاری کرد. روحانی سخنانی را مطرح می کند و همزمان غنی سازی اورانیوم را برای تولید بمب اتمی ادامه می دهد.  نباید اجازه بدهیم ایران این بازی را ادامه دهد.
 
نخست وزیر اسرائیل همچنین خواسته هایی از ایران را به عنوان کف مطالبات اسرائیل مطرح کرد و آنها را اینگونه نام برد: توقف کامل، مطلق و در هر سطح همه فعالیت های غنی سازی اورانیوم ایران، خارج کردن همه ذخایر اورانیوم غنی سازی شده از ایران و تعطیلی تاسیسات هسته ای غیرقانونی در ایران.
 
به گزارش ایران دیپلماتیک نتانیاهو تاکید کرد: باید فشارها بر ایران را ادامه بدهیم. نباید تسلیم توهم ها بشویم.
 
مقامات اسرائیل به انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور تازه ایران واکنش منفی نشان دادند و از کاهش تحریم ها و فشارها علیه برنامه هسته ای ایران اخطار داده اند.


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ