۳۰ درصد تولیدات علمی کشور مربوط به وزارت بهداشت است

12-168.jpg

معاون فرهنگی و امور دانشجویی وزارت بهداشت گفت:‌ ۳۰ درصد از تولیدات علمی کشور مربوط به وزارت بهداشت است .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر آیتی در مراسم جشن دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه وظیفه اصلی دانشجویان درس خواندن است، گفت: چشم امید وزارت بهداشت به شما دانشجویان است، چرا که در آینده‌ای نزدیک شما متولیان بهداشت و درمان کشور خواهید بود.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان باید با مسئولین دانشگاه آشنا شوند خاطر نشان کرد: قطعا شما نباید خود را مشابه سایر دانشجویان آموزش عالی کشور بدانید چرا که شما از شرایط خاصی برخوردارید و با وجود اینکه فقط حدود ۴ تا ۵ درصد از دانشجویان کشور را تشکیل می‌دهید اما معتقدیم که این جمعیت ۴ تا ۵ درصدی به عبارتی ۱۴۰ هزار نفری رتبه‌های برتر کنکور هستند که متولیان بهداشت و درمان کشور خواهند بود.

وی افزود: هرچند که تعداد دانشجویان و اساتید وزارت بهداشت نسبت به سایر آموزش عالی محدودتر است اما ۳۰ درصد از تولیدات علمی کشور مربوط به تولیدات علمی وزارت بهداشت می‌باشد.

وی با اشاره به برگزاری سالانه جشنواره فرهنگی و هنری دانشجویان علوم پزشکی گفت: این جشنواره هر ساله در شش بخش و ۵۹ زمینه مختلف برگزار می‌شود که امید است شما نیز از این پس مشارکت فعالی در این جشنواره‌ها داشته باشید.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *