۳۰۰ سال زندان برای معاون فراری

جام جم آنلاین: محاکمه غیابی طارق الهاشمی معاون سابق رئیس جمهوری عراق و برخی از محافظان وی به اتهام فعالیت های تروریستی ، در شرایطی آغاز می شود که کارشناسان قضایی برای وی ۳۰۰ سال زندان پیش بینی می کنند.

به گزارش شبکه خبری العالم ، دستگاه قضایی عراق حدود ۳۰۰ اتهام به الهاشمی و محافظان وی وارد کرده ، که از مهم ترین آنان ترور شش قاضی ، یک وکیل زن عراقی و مدیر کل وزارت اطلاعات و یک افسر وزارت کشور عراق است.

” عبد الستار البیرقدار” سخنگوی رسمی شورای عالی قضایی عراق گفت : قرار است  در دادگاه محاکمه الهاشمی که تحت تعقیب است و درترکیه حضور دارد ، به تمامی اتهامات ا ز جمله ترورها رسیدگی شود.

” وائل عبد اللطیف ” قاضی و نماینده سابق مجلس عراق پیش بینی کرد که دادگاه ، طارق الهاشمی را در ارتباط با اتهامات وارده ، دست کم به ۳۰۰ سال حبس محکوم کند.

این قاضی عراقی به خبرگزاری ” الفرات نیوز” گفت : الهاشمی متهم به دست داشتن در بیش از ۳۰۰ قضیه تروریستی از جمله انفجار خودروهای بمب گذاری شده و ترور و موشک باران برخی مناطق است.

دراین حال ، “احسان العوادی ” نماینده ائتلاف دولت قانون عراق گفت پیش بینی محکوم شدن طارق الهاشمی به اعدام این است که وی به طور صریح به دست داشتن درجنایت های تروریستی اقرار کرده است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ