۳۱ اردیبهشت نخستین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی برگزار می شود

دوشنبه ۴ اردیبهشت – ۰۱:۲۳:۱۱ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس

دبیر نخستین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی:

بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- دبیر نخستین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی از برگزاری این کنگره در ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش آریا به نقل از ستاد خبری نخستین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی، عطاء الله رفیعی آتانی با تاکید براینکه علوم انسانی فعلی مبتنی بر عقل و تجربه است اظهار کرد: اسلامی بودن مهم ترین عامل  تمایز علوم انسانی اسلامی با علوم انسانی ارائه شده در غرب است. در حقیقت ملاک ارزیابی علوم انسانی که ما از آن سخن می گوییم با آنچه که در غرب ارائه می شود٬ اسلامی بودن و منابع شناختی است.
وی  تربیت انسان و مدیریت زندگی اجتماعی را مهمترین مقصد علوم انسانی خواند و تصریح کرد: ما به دنبال تولید علوم انسانی اسلامی هستیم تا بتوانیم جامعه را به نحو احسن اداره و علاوه بر آن به مقاصد اسلامی در زندگی برسیم. در حوزه علوم انسانی اسلامی٬ وقتی نظریه پرداز و پژوهشگر ایمان راسخ به مولفه دینی داشته باشند٬ این مهم دست یافتنی خواهد بود.
دبیر نخستین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی در بیان هدف برگزاری این کنگره گفت: پس از گذشت بیش از سی سال از پیروزی انقلاب اسلامی، نگاه و نگرش دینی به بازخوانی و بازتولید علوم انسانی در کشور پرداخته شده است، به همین منظور فرصت را مناسب دیدیم تا ارزیابی آسیب شناسانه از دستاوردهای این حوزه داشته باشیم و نقاط قوت را ارتقا و نقاط ضعف را برطرف کنیم.
رفیعی با تاکید بر ایجاد جریان سازی فرهنگی پس از برگزاری این کنگره عنوان کرد: مدیران و سیاست گذاران عرصه علوم انسانی پس از برگزاری این کنگره از روند تغییرات و نوآوری های حوزه کاری خود مطلع خواهند شد.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۴۲۳۱۳۲۳۱۱۸۹۰


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *