۴ خوراکی چرب کە باید بخورید

۳۰م دیماه ،

همیشه و در همه مقالات اعلام شده است کە چربی ها برائ بدن بسیار مضرهستند و از بیماری های مختلف تا مرگ را برائ انسان رقم می زنند اما همیشه در میان چیزهای بد نیز می توان رگه های امید دید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ بسیاری از خوراکی هایی کە ما روزانه آن ها را مصرف می کنیم دارای چربی های مختلفی می باشند کە سبب اسیب رسیدن به بدن ما می گردد و همچنین می توانند بیماری های مختلفی را در بدن ما ایجاد کنند.

البته در این میان می توانیم خوراکی های چربی را نیز پیدا کنیم کە خوردن ان ها برائ بدن بسیار مفید و همچنین لازم است. این خوراکی ها دارای چربی های خاصی می باشند کە بودنشان می تواند به تقویت قوای بدن کمک به سزایی کند.

هسته انگور

شاید این روزها فصل انگور نباشد اما به یاد داشته باشید کە هسته انگور یکی از منابع سرشار از چربی های گیاهی است. این خوراکی می تواند بدن شما را در مقابل بسیاری از بیماری ها محافظت کند. میزان بسیار ویتامین E و همچنین انتی اسیدان های این خوراکی بدن انسان را بیمه کامل می کنند.

گردو

یکی از خوراکی های معروف کە همیشه از آن به عنوان یک معجزه گر یاد می گردد گردو است. این خوراکی را می توانید صبح ها همراه با صبحانه میل کنید و یا اینکه آن را در غذاهای مختلف بریزید. گردو منبعی سرشار از امگا – ۳ است و می تواند برائ دستگاه های عروقی و همچنین قلب شما بسیار مفید باشد. البته بهتر است از این خوراکی به صورت خام استفاده کنید.

نارگیل

یک میوه با پوستی خشن و بدنه ای ضدضربه اما با قلبی سفید و پر از فایده میوه ای نیست جز نارگیل. این میوه بسیار خوشمزه بوده و می تواند از بسیاری از بیماری های انسان جلوگیری کند. روغن نارگیل یکی از روغن های بسیار مفید برائ پخت و پز است و همچنین سبب افزایش متابولیسم بدن نیز می گردد.

تخم کتان

یکی از بهترین خوراکی ها کە روغنی بسیار سالم و همچنین سرشار از چربی های مفید دارد تخم کتان است. از روغن تخم کتان می توانید در غذاهای مختلف و همچنین در تهیه سالادهای خوشمزه استفاده کنید. بسیاری از تحقیقات نشان داده است کە این خوراکی حاوی مقدار بسیاری آنتی اکسیدان است کە می تواند بدن را در مقابل سرطان ها مختلف ایمن کند.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ