۴۸ ساعت تا تعلیق ورزش اول ایران ؟

۲۲م آذر ،

از آنجایی کە دست‌اندرکاران حال حاضر فدراسیون با اشاره مستقیم وزارت سر کار آمده‌اند فقط دست روی دست گذاشته‌اند و منتظر اشاره و دستورات وزارت ورزش می باشند. ضمن اینکه برائ هیچ کدامشان مهم نیست چه شرایطی برائ کشتی رقم بخورد، چراکه تفکر آنها این است کە اگر قرار است خودشان نباشند، چه بهتر که کشتی هم نباشد!

ممتازنیوز: اولتیماتوم فدراسیون بین المللی کشتی ( فیلا ) برائ اصلاح اساسنامه فدراسیون کشتی ایران ۷۲ ساعت دیگر (۲۵آذر) به پایان می رسد.

 فدراسیون بین المللی کشتی ( فیلا) مانند بعضی فدراسیون های بین المللی و جهانی دیگرو به تبعیت از کمیته بین المللی المپیک از فدراسیون کشتی ایران خواسته است در اسرع وقت اساسنامه خود را برمبنای منشور المپیک و رعایت استقلال اصلاح کرده و آن را به این فدراسیون ارسال کند.

این در حالی است که هنوز هیچ فعل و انفعالی در فدراسیون کشتی ایران برای حرکت به سمت تغییرات مدنظر فدراسیون جهانی شکل نگرفته است.

 جالب این که مسئولان فدراسیون کشتی همچنان اعلام می‌کنند با تدبیر مسئولان وزارت ورزش وجوانان این موضوع مرتفع می‌شود، موردی کە دبیر فدراسیون کشتی هم با قاطعیت برآن تاکید دارند !

متاسفانه مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک کە باید این اساسنامه را اصلاح کرده و به فیلا ارسال کنند، این موضوع را چندان جدی نگرفته‌اند و این بی تفاوتی بیش از هر چیز ریشه در اختلافات داخلی آنها دارد.

بعضی از مسئولان کمیته ملی المپیک از جمله دبیرکل این کمیته اعلام کرده‌اند، اساسنامه اصلاحی تا پایان آذرماه به کمیته بین‌المللی المپیک ارسال می‌شود اما برخی دیگر از دست اندرکاران کشتی تردید ندارند که فیلا پس از پایان ضرب الاجل تعیین شده بلافاصله کشتی ایران را تعلیق خواهد کرد.

 به اعتقاد صدرالدین کاظمی کارشناس کشتی در این ماجرا در واقع کاری از دست فدراسیون کشتی ساخته نیست و مادامی که وزارت ورزش دخالت نکند گره کور اصلاح اساسنامه کشتی کشور باز نمی‌شود: «نه خطیب و نه هیچ کدام از دست‌اندرکاران فدراسیون نمی‌توانند راسا وارد کار شوند چون آنها قدرت اجرایی خاصی ندارند.

اکنون در سطح بالای مدیریتی ورزش اختلافات و کش‌و‌قوس های فراوانی وجود دارد کە تا آنها حل نشود این مشکل هم برطرف نخواهد شد. متاسفانه از آنجایی کە دست‌اندرکاران حال حاضر فدراسیون با اشاره مستقیم وزارت سر کار آمده‌اند فقط دست روی دست گذاشته‌اند و منتظر اشاره و دستورات وزارت ورزش می باشند.

ضمن اینکه برائ هیچ کدامشان مهم نیست چه شرایطی برائ کشتی رقم بخورد، چراکه تفکر آنها این است کە اگر قرار است خودشان نباشند، چه بهتر که کشتی هم نباشد!

کارشناس کشتی تصریح کرد: چرا افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک چند روز پیش پس از ۲ سال اعتراف کرد کە کمیته بین المللی المپیک چند فدراسیون ورزشی را تهدید به تعلیق کرده است؟ چرا بعد از این همه مدت الان چنین نامه‌ای بر ملا شده است؟ باید قبول کنیم کە خودمان شرایطی را پیش آورده‌ایم کە به مرز انفجار نزدیک شده است.

تابناک


.
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ