۵ سال دیگر مشکل ریزگردها برطرف می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد محمدی زاده در مورد طرح جامع مقابله با ریزگردها توسط سازمان حفاظت محیط زیست و مشارکت دستگاههای مختلف از جمله وزارت نیرو وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور، سازمان هواشناسی و سازمان جنگلها و مراتع گفت: این اقدامات به اعتبار ۴هزار و۴۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد تادر یک برنامه ۵ساله تمامی عملیات برای تثبیت شنهای روان و مقابله باریزگردها انجام شود.

وی اظهار داشت: برنامه هایی برای عراق به عنوان کانون اصلی گردو غبار و سایر کشورهای منطقه مانند سوریه، عربستان و شمال آفریقا تهیه شده چرا که حدود ۶ میلیون و ۴۰۰هزار هکتار کانونهای تولیدی ریزگرد در منطقه وجود دارد که نحوه مدیریت و تأمین منابع آن توسط کشورهای درگیر تأمین می شود.

 محمدی زاده اقدامات اصلی و اساسی مقابله باریزگردها را متقاعد کردن کشورهای کانون گردو غبار دانست و اظهار داشت: ایران درسال ۲۰۱۱ از طرف سازمان ملل به عنوان موفق ترین کشور در مقابله با ریزگردها درکنار چین معرفی شده است و تاکنون بیش از ۳ میلیون هکتار تثبیت شنهای روان در داخل کشور انجام شده است. البته امیدواریم با مجموع این اقدامات بتوان ظرف مدت ۵سال مشکل ریزگردها که علاوه براستان خوزستان ۲۳استان دیگر در کشور را درگیر خود کرده برطرف کنیم.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

والیبال ایران و آرژانتین رو پیش بینی کن سکه طلا یک گرمی ببر