۵۰شرکت فعال تابستانی بورس معرفی شد

اداره آمار و اطلاعات معاونت بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران، اسامی ۵۰ شرکت فعال تر در سه ماهه دوم سال را اعلام کرد.

در فهرست جدید مدیریت بازار شرکت بورس، ۹  شرکت بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری صنعت نفت، فرآورده های نسوز ایران، سرمایه گذاری شاهد، توسعه صنعتی ایران، بانک تجارت، ایران یاساتایرورابر، سیمان تهران و سرمایه گذاری مسکن به فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس ملحق شدند.
در این فهرست، سرمایه گذاری سپه با کسب امتیاز ۱٫۳۹۴ امتیاز در صدر ایستاده است و ایران ترانسفو با ۱٫۳۸۷ امتیاز و سرمایه گذاری ساختمان ایران با ۱٫۳۸۶ امتیاز در رتبه های بعدی قرار دارند.
سرمایه گذاری ملت، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، حفاری شمال، سیمان فارس و خوزستان، سرمایه گذاری صنعت و معدن، بانک پاسارگاد و سرمایه گذاری بهمن در مکان های چهارم تا دهم جای گرفتند.
در گزارش اداره آمار و اطلاعات معاونت بازار شرکت بورس آمده است: بررسی تجربه بورس های اوراق بهادار در کشورهای مختلف نشان می دهد که شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای قدرت نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انجام می شود.
شناسایی شرکت های برتر در بورس اوراق بهادار تهران نیز بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت ها بر بازار و در چارچوب معیارهای سه گانه انجام می شود.
میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) سه معیار بورس تهران برای تعیین شرکت های فعال تر است.


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ