۵۰میلیون جابجایی جاده ای درایام نوروز

۲۱م اسفند ،

۵۰میلیون جابجایی جاده ای درایام نوروز

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پیش بینی کرد که ۵۰ میلیون جابه جایی در نوروز ۹۲ از طریق حمل و نقل جاده ای صورت گیرد.

به نقل از ایرنا، شهریار افندی زاده روز دوشنبه در نشست ستاد مرکزی تسهیلات سفرهای کشور گفت: تا ۲۰ اسفند ماه بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار بلیت اتوبوس به مسافران نوروزی فروخته شد.
به گفته وی، اقبال مردم به اتوبوس های ویژه (VIP) نسبت به سال های قبل نشان می دهد که مردم خواستار امکانات و رفاه بیشتر می باشند.
معاون وزیر مسکن، راه و شهرسازی ادامه داد: امسال ۱۸ هزار اتوبوس، ۳۳ هزار مینی بوس و ۳۴ هزار سواری برای ایام نوروز در اختیار طرح ستاد تسهیلات سفرهای کشور قرار دارد.
افندی زاده به وجود ۲۲۰ هزار کیلومتر راه در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: در نوروز هزار و ۴۰۰ راهداری در کشور با بیش از هشت هزار وسیله نقلیه از ۲۴ اسفند ماه جاری آماده ارایه خدمت به گردشگران می باشند.
وی با بیان اینکه بیشترین میزان بلیت ها برای روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند فروخته شده است، گفت: ۳۰ هزار کیلومتر از راه های اصلی کشور بالای ۸۰ درصد تردد دارند.
وی با بیان اینکه اطلاعات ترافیک راه های کشور روی سامانه www.iran141.ir قابل دریافت است، افزود:همچنین تلفن گویای ۱۴۱ و شماره ارسال پیامک۱۰۰۰۱۴۱ نیز برای ارتباط با گردشگران در این ایام در طول شبانه روز آماده اطلاع رسانی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: سال قبل ۵۸ گردنه کشور مجهز به سامانه هواشناسی شدند و اطلاعات هواشناسی را در اختیار گردشگران قرار دادند و امسال نیز آماده ارایه خدمات می باشند.
وی تاکید کرد که مجموع ظرفیت حمل و نقل کشور اعم از هوایی، ریلی و دریایی ظرفیت جا به جایی بیش از ۶۰ میلیون سفر را دارد.
افندی زاده یادآور شد: بخش حمل و نقل ریلی در نوروز آماده جا به جایی بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر است و پیش بینی می گردد در بخش حمل و نقل هوایی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار و در بخش حمل و نقل دریایی نیز حدود ۶ میلیون نفر جا به جا شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی امنیت و کاهش تلفات جاده ای را دغدغه اصلی دست اندرکاران حمل و نقل جاده ای کشور عنوان کرد و گفت: از سال ۱۳۸۴ به بعد، آمار تلفات و سوانح جاده ای در نوروز روند رو به کاهشی داشت و در سال ۱۳۹۰ با وجود افزایش حجم سفرها به ۲۰ هزار کشته رسید.
 پخش برنامه های نوروزی از ۱۶۵ شبکه ملی و محلی
مشاور رییس سازمان صدا و سیما و عضو ستاد مرکزی ستاد تسهیلات سفرهای کشور نیز گفت که ویژه برنامه های نوروزی این رسانه از ۱۶۵ شبکه ملی و محلی اعم از رادیویی و تلویزیونی پخش می گردد.
ˈسیدتقی سهرابیˈ که مسوولیت بخش اطلاع رسانی ستاد تسهیلات سفرهای کشور را بر عهده دارد، گفت: شبکه تلویزیونی شما نوروز ۹۲ به طور اختصاصی در حوزه گردشگری فعالیت می کند.
وی به تعطیلی مطبوعات در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: ستاد خبری صدا و سیما با همکاری واحد مرکزی خبر، شبکه خبر و باشگاه خبرنگاران جوان در نوروز فعال می گردد تا اطلاع رسانی لازم را به هموطنان انجام دهد.

دوشنبه ۲۱ اسفند   ۱۶:۲۳

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *