۵۰ تا ۵۵ میلیون سلول در جهان مقاوم به دارو می باشند

۱۴فروردین،
ممتاز نیوز: بر طبق آمارها، موارد سل مقاوم در سال های اخیر افزایش قابل ملاحظه ای یافته است و در حال حاضر حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیون نفر در جهان به باسیل سل مقاوم به چند دارو آلوده می باشند.
صادق علیایی استادیار دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در سالهای اخیر با تغیر شیوه های زندگی به ویژه تغییر الگوهای رفتاری و تغییر ماهیت بیماری ها، موارد ابتلا به سل فعال و مقاوم به دارو بیشتر شده است.
 
وی افزود: موارد همزمانی بیماری سل با بیماری های عفونی و مزمن دیگر نیز خود سبب افزایش موارد سل فعال و دشوار شدن روند درمان این بیماری شده است.
 
علیایی اظهار داشت: علاوه بر موارد فوق، مصرف بعضی از داروها نیز به افزایش سل فعال دامن زده است.
 
وی تاکید کرد: بر طبق آمارها، موارد سل مقاوم در سالهای اخیر افزایش قابل ملاحظه ای یافته است و در حال حاضر حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیون نفر در جهان به باسیل سل مقاوم به چند دارو آلوده می باشند.
 
علیایی با بیان اینکه ابتلا به سل مقاوم به دارو طول مدت بیماری را افزایش و سرعت درمان بیماری را کاهش می دهد، خاطر نشان کرد: در صورتیکه جلوی موارد سل فعال و مقاوم به دارو گرفته نشود و اقدام جدی تری در این زمینه صورت نگیرد، در آینده نزدیک خطرات و عوارض سل بیش از پیش نمایان خواهد شد.

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *