۵۰ درصد باشگاه‌های لیگ برتری مجوز دارند

۱۱م دیماه ،

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، محمد علیزاده، رئیس آکادمی ملی فوتبال در خصوص نشست مسئولین آکادمی تیم های لیگ برتری عنوان کرد: در پی برگزاری نشست های مستمر با مسئولین باشگاه‌های لیگ برتری، قصد داریم تا از مسئولین آکادمی تیم های لیگ برتر دعوت کرده تا برنامه های سال را به صورت مدون و کامل طراحی کنیم. تاکنون تیم های فولاد خوزستان، سپاهان، ذوب آهن، مس و تراکتورسازی تبریز مجوز آکادمی را گرفته و در جلسه ای که ۲۶ دی ماه برگزار می‌شود در خصوص باشگاه‌های سایپا، پیکان، نفت آبادان و راه آهن به بحث وبررسی می پردازیم که در صورت داشتن شرایط، این باشگاه‌ها نیز مجوز آکادمی ملی فوتبال را کسب کنند. در واقع ۵۰ درصد باشگاه‌های لیگ برتری مجوز آکادمی فوتبال را داشته و در سال ۹۱ فعالیت‌های خوبی را انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: منظور ما از داشتن آکادمی این است که با تشکیل شورای های مختلف آکادمی، انتخاب مدیر آکادمی، تشکیل تیم های پایه در دره های سنی مختلف با کادر فنی و پزشکی مجزا، مهیا کردن شرایط سخت افزاری نظیر کلاس های آموزشی، زمین فوتبال چمن طبیعی و مصنوعی شرایط را برای تیم ها و آینده فوتبال به گونه ای فراهم کنیم که شاهد رشد و گسترش در این رشته ورزشی باشیم. امیدوارم در سال ۹۲ با پیگیری های انجام شده و محدودیت هایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ما مشخص کرده، سایر تیم‌های لیگ برتری را به این مجموعه وارد کنیم.

رئیس آکادمی ملی فوتبال در خصوص حضور مسئولان فیفا در ایران و بررسی شرایط آکادمی ملی فوتبال تصریح کرد: دیوید بروجا و ماجد نمایندگان فیفا به ایران سفری داشته و از نزدیک امکانات آکادمی را نظاره کردند. طی جلسه ای که با نمایندگان فیفا برگزار کردیم، پیشنهاد تشکیل آکادمی ملی فوتسال را ارائه کردیم که این پیشنهاد مورد استقبال فیفا قرار گرفت. در همین راستا مسئولان فیفا از ما خواستند تا اطلاعات مورد نظر در خصوص تشکیل این آکادمی را در اختیارشان قرار بدهیم و ضمن اینکه به احتمال فراوان این نمایندگان در تابستان ۹۲ به ایران سفری خواهند داشت تا شرایط را برای فراهم کردن آکادمی ملی فوتسال بررسی کنند.

وی در پایان در خصوص نشست کمیته مربیان و نشست مسئولان شورای همایش بین المللی علم و فوتبال گفت: روز سه شنبه هفته جاری جلسه کمیته مربیان برای دومین همایش بین المللی علم و فوتبال برگزار می شود که علی دایی، مهدی مهدوی کیا، مجتبی تقوی، امیر حاج رضایی، خداداد عزیزی و مجید جلالی حضور دارند و پس از این نشست، جلسه مسئولان شورای همایش بین المللی علم و فوتبال با حضور دکتر قراخانلو، دکتر هاشمیان، دکتر احسانی، دکتر کردی، مجید جلالی و علیرضا رحیمی برگزار می شود تا برای برگزاری هر چه بهتر دومین همایش بین المللی علم و فوتبال برنامه ریزی لازم صورت بگیرد.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *