۵۰ هنرمند جوان برج جهانی قابوس را نقاشی می‌کنند

در حاشیه نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان:

هنر > جشنواره
کارگاه نقاشی برج جهانی قابوس در آخرین روز نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان در برج قابوس شهرستان گنبد برگزار می‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین، در کارگاه نقاشی برج جهانی قابوس با توجه به ثبت جهانی این برج در یونسکو ۵۰هنرمند جوان در آخرین روز نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان در شهرستان گنبد استان گلستان این برج را به تصویر می‌کشند.

کارگاه نقاشی “عفاف و حجاب” نیز با حضور ۶۰ هنرمند جوان روز جمعه ۱۷شهریورماه در پارک شهر گرگان برگزار می‌شود.

اختتامیه نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان نیز با معرفی برگزیدگان ساعت ۱۸ جمعه ۱۷ شهریورماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی گرگان برگزار خواهد شد.

۲۸۳ هنرمند جوان از ۳۱ استان کشور و  ۳۰هنرمند از ۱۹ کشور به صورت کارگاهی در رشته‌های مختلف تجسمی از ۱۴ تا ۱۷ شهریور با یکدیگر رقابت می‌کنند.

۲۱هنرمند داوری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان را انجام می‌دهند.

هنرمندانی از اتریش، سوئد، مجارستان، ترکیه ، کره جنوبی، سوریه، تاجیکستان، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، بنگلادش، کنیا، پاکستان، افغانستان، تونس، سنگال، تانزانیا، زیمبابوه، ارمنستان در این جشنواره حضور دارند.

جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان برای پنجمین سال است که در استان گلستان برگزار می‌شود و در افتتاحیه این دوره قرار شد بیستمین دوره جشنواره نیز در گرگان برگزار شود.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *