۶ شهرستان و شهر تازه به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد

جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (۱۳) قانون تعارف و ضوابط کشوری –مصوب ۱۳۶۲- تصویب کرد روستای سنگدوین از توابع دهستان کتول بخش مرکزی شهرستان علی آباد در استان گلستان، به شهر تبدیل و به عنوان شهر سنگدوین شناخته می گردد.
 
بر اساس مصوبه هیئت وزیران، بخش کلاردشت در استان مازندران به مرکزیت شهر کلاردشت به شهرستان تبدیل و همچنین،روستای کرسف مرکز دهستان کرسف بخش مرکزی شهرستان خدابنده در استان زنجان به شهر تبدیل و به عنوان شهر کرسف شناخته می گردد.
 
همچنین بر اساس مصوبه دولت، دهستان دستگرد به مرکزیت روستای دستگرد امامزاده از بخش مرکزی شهرستان کیار منتزع و به بخش مرکزی شهرستان شهر کرد الحاق می گردد.
 
همچنین دهستان خیر آباد از دهستان دستگرد بخش مرکزی شهرستان شهر کرد منتزع و به دهستان حومه همان بخش الحاق می گردد.
 
بر این اساس، دهستان قهفرخ به مرکزیت روستای خیر آباد از ترکیب ۲۵ روستا، مزرعه و مکان در تابعیت بخش مرکزی شهرستان شهر کرد ایجاد می گردد.
 
همچنین، بخش فرخ شهر به مرکزیت شهر فرخ شهر از ترکیب دهستان های دستگرد و قهفرخ در تابعیت شهرستان شهرکرد ایجاد می گردد.
 
همچنین، تغییر مرکز دهستان ورزق از روستای نهر خلج به روستای درختک و نیز ایجاد دهستان قره بیشه به مرکزیت روستای چهل خانه از ترکیب ۹ روستا، مزرعه و مکان در تابعیت بخش مرکزی شهرستان فریدن از جمله اصلاحاتی است که در تقسیمات استان اصفهان صورت می گیرد.
 
بر این اساس، روستای چناران از توابع دهستان بابا امان بخش مرکزی شهرستان بجنورد به شهر تبدیل و به عنوان شهر چناران نامگذاری می گردد.
 
همچنین، روستای زیارت مرکز دهستان زیارت از توابع بخش مرکزی شهرستان شیروان به شهر تبدیل و به عنوان شهر”زیارت”شناخته می گردد.
 
بر این اساس، روستاهای شهر آباد کرد و شهر آباد بربر از توابع دهستان زیارت از توابع دهستان قاضی بخش سملقان شهرستان مانه و سملقان پس از ادغام با یکدیگر به شهر تبدیل و به عنوان شهر “آوا” نامگذاری می گردد.
 
همچنین، با اصلاح تقسیماتی در استان بوشهر، روستاها و مزارع و مکانهای تنگ خوش، خمه دان، سورو و گنوی از دهستان حومه بخش مرکزی شهرستان دیر منتزع و به دهستان آبدان همین بخش الحاق می گردد .
 
همچنین از دیگر اصلاحات در تقسیمات استان اصفهان می توان به ایجاد بخش زنده رود به مرکزیت روستای نهرخلج از ترکیب دهستان های ورزق و قره بیشه در تابعیت شهرستان فریدن و نیز ایجاد بخش کرچمبو به مرکزیت روستای نوغان مشتمل بر دهستانهای کرچمبو جنوبی و کرچمبو شمالی در تابعیت شهرستان فریدن و نیز ایجاد شهرستان بوئین میاندشت به مرکزیت شهر بوئین میاندشت از ترکیب بخشهای؛ بخش مرکزی به مرکزیت شهر بوئین میاندشت مشتمل بر دهستانهای گرجی، ییلاقی و سردسیر و همچنین بخش کرچمبو اشاره کرد.
 
بر اساس این مصوبه، روستای نوغان علیا و نوغان سفلی از توابع دهستان کرچمبو شمالی بخش بوئین و میاندشت شهرستان فریدن با یکدیگر تجمیع و در تابعیت شهرستان فریدن ایجاد می گردد.
 
همچنین در نتیجه اصلاحاتی در تقسیمات استان خراسان شمالی؛سه روستای فاقد نام در دهستان تکمران بخش سرحد شهرستان شیروان، به ترتیب از شرق به غرب به نامهای تکمران، صلح آباد و سجاد آباد نامگذاری می گردد.
 
همچنین، دهستان سرمستان به مرکزیت روستای سرمستان از ترکیب ۷ روستا، مزرعه و مکان در تابعیت بخش مرکزی شهرستان دیر ایجاد می گردد.
 
بر این اساس، بخش آبدان به مرکزیت شهر آبدان مشتمل بر دهستانهای آبدان و سرمستان در تابعیت شهرستان دیر ایجاد می گردد.
 
همچنین بر اساس مصوبه ای، روستای دگاهی، مزارع و مکانهای تابع آن از دهستان تهم بخش مرکزی شهرستان زنجان استان زنجان منتزع و به دهستان قره پشتلو بالا همین بخش الحاق می گردد.
 
همچنین، دهستان سهرین به مرکزیت روستای سهرین از ترکیب ۱۱ روستا، مزرعه و مکان در تابعیت بخش قره پشتلو بالا شهرستان زنجان ایجاد می گردد.
 
بر این اساس، دهستان قره بلاغ به مرکزیت روستای قره بلاغ از ترکیب ۱۵ روستا، مزرعه و مکان در تابعیت بخش سلطانیه شهرستان ابهر ایجاد می گردد.
 
همچنین، بخش باغ حلی به مرکزیت روستای گوزلدره سفلی از ترکیب دهستانهای قره بلاغ و گوزلدره در تابعیت شهرستان ابهر ایجاد می گردد.
 
این مصوبه در تاریخ۷/۵/ از سوی محمد رضا رحیمی؛معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ