۶۰ درصد جوانان تهرانی رفتارهای پرخطر دارند

این مطلب در تاریخ جمعه ۱۹م آبان به نقل از منبع ذکر شده در پرتال خبری ممتاز نیوز درج گردیده است

ابهری افزود: حضور در شبکه های اجتماعی و وبگردی یکی از سبب های اساسی انتخاب سبک زندگی خطرناک برای جوانان است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری گفت: براساس تحقیقات انجام شده مشخص شد که ۶۰ درصد از جوانان تهرانی به سبب سبک زندگی خود سبب بروز مشکلات مختلف برای خانواده ها و خودشان می شوند.

دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: این پژوهش توسط گروه رفتار شناسی بنیاد تحکیم خانواده بین ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از جوانان تهرانی از مناطق مختلف جغرافیایی در طیف سنی ۱۶ تا ۲۵ سال و جوانان شهرستانی از شهرهای شیراز ، اصفهان و رشت انجام شده است.

به گفته وی، موتور سواری ریسک آمیز،  ورزشهای غیر متعارف مثل هارپو و پرش از ارتفاع، رانندگیهای غیر متعارف، ریسک بروز سانحه، تصادف و اتفاق را تقویت می نماید.

این متخصص علوم رفتاری با اشاره به اینکه بررسی آمار افراد اتفاق دیده به اورژانسهای بیمارستانها، این نظریه را تائید نموده است گفت:همچنین براساس تحقیق انجام شده،  ۳۵ تا ۴۰ درصد افراد شهرستانی نیز حاوی رفتارهای مشابه اند که به سبب سبک زندگی شهرستانها خطرات کمتری آنها را تهدید می نماید.

ابهری افزود: حضور در شبکه های اجتماعی و وبگردی یکی از سبب های اساسی انتخاب سبک زندگی خطرناک برای جوانان است.

این استاد دانشگاه تاکید نمود: شنا در مناطق ممنوعه، کوهنوردی بدون آشنایی با فنون این ورزش و حضور مربیان و شوخی های غیر منطقی سبب می گردد جوانان آسیبهای بیشتری را تحمل نمایند.

به گفته وی، در این میان نقش خانواده ها، دوستان و همسالان اولین جایگاه در ترسیم سبک زندگی را داشته و بدنبال آن نیز نهادهای فرهنگی و اجتماعی مانند وزارت ورزش و جوانان ، آموزش و پرورش و سایر سازمانهای دولتی و غیر دولتی در جایگاه اصلاح سبک زندگی برای جوانان و ارائه روشهای دور از خطر نقش مهمی دارند .

ابهری فزود: همچنین صدا و سیما به عنوان یکی از ابزار پر نمودن اوقات فراغت همراه با پایگاه اینترنتیهای اجتماعی و سرگرمی مجاز داخلی می توانند در شکل دهی سبک زندگی نوجوانان و جوانان و پیشگیری از انحراف آن جایگاه بسیار قابل توجهی داشته باشند.


خبرگزاری انتخاب |

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ