۷ تکنیک برای رهایی ازاسترس صبحگاهی

  عکس های جذاب امروز ارسال برای دوستان

اگر صبح‌ها با استرس از خواب بیدار می‌شوید می‌توانید با بکار بستن چند تکنیک ساده و موثر از استرس خود در ابتدای روز بکاهید و در نتیجه تا پایان روز با آرامش به انجام وظایف و امور روزانه خود بپردازید.

– برای زنگ ساعت خود یک آهنگ یا صدای آرام مثل صداهای طبیعت انتخاب کنید که به جای پریدن ناگهانی از خواب شما را به آرامی بیدار کند. همچنین توصیه می‌شود که شب زودتر بخوابید تا صبح وقت بیشتری برای آماده شدن داشته باشید و به این ترتیب، کمتر دچار استرس صبحگاهی خواهید شد.

– حتما در طول روز آب به اندازه کافی بنوشید و مراقب باشید بدنتان دچار کمبود آب نشود. کم آبی و خشکی بدن از عوامل موثر در تشدید استرس به ویژه در ابتدای روز است.

– یک ورزش صبحگاهی سبک و کوتاه مدت مثلا تا ۱۵ دقیقه تاثیر بسزایی در کاهش استرس اول روز دارد.

– یکی دیگر از عوامل موثر در کاهش استرس صبحگاهی، خوردن صبحانه سالم و مقوی است. غذاهای خانگی، ماست و میوه تازه از گزینه‌های مناسب برای وعده غذایی صبحانه هستند.

– اگر مایل هستید نتیجه بهتری در این زمینه بگیرید قبل از ترک منزل ۵ تا ۳۰ دقیقه می‌توانید مدیتیشن انجام دهید. با این کار ذهن و جسم خود را پیش از شروع کار روزانه صد در صد آماده خواهید کرد.
– یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای کاهش استرس در طول روز این است که نسبت به پیشامدها، وظایف و اتفاقات، انعطاف‌پذیر باشید و خود را با مسائلی که پیش می‌آیند، هماهنگ کنید. به خاطر مسائل جزئی به خودتان استرس وارد نکنید و اگر کارها آشفته شده هدفتان را که حفظ آرامش است به خودتان یادآوری کنید.

منبع : Salamatnews.com

گردآوری : پایگاه اینترنتی ممتازنیوز

تاریخ نشر پنجشنبه ۱۳ مهر   مشاهده : ۲   | بازدید از صفحه اول


روانشناسی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *