۷ درصد حباب قیمتی بازار مسکن شکست/ تداوم کاهش قیمتها در پاییز

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از کاهش ۷ درصدی حباب قیمتی در بازار مسکن خبر داد و گفت: با فرارسیدن فصل پاییز، قیمتها در بازار مسکن کاهش پیدا می کند.

به گزارش ممتاز : مصطفی قلی خسروی در گفتگو با مهر ضمن اشاره به حباب ۲۰ درصدی قیمت مسکن در سال قبل، اظهار داشت: در اوایل امسال حباب قیمتی مسکن با کاهش ۵ درصدی مواجه شد و در تابستان امسال هم این کاهش به ۷ درصد رسید.

وی افزود: هم اکنون بازار مسکن با حباب ۱۳ درصدی روبرو است که هرچه به طرف فصل پاییز برویم حباب قیمتها بیشتر شکسته می گردد و به قیمت‌های واقعی نزدیک می شویم.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه کاهش قیمتها بستگی به سیاستهای دولت آینده دارد، بیان کرد: سیاستهایی که دولت یازدهم در بخش مسکن مهر و بافت فرسوده پیاده می کند، تاثیر بسیاری را بر بخش مسکن می گذارد و می تواند قیمتها را بیشتر کاهش دهد.

خسروی با اشاره به رکود در بازار مسکن، افزود: رکودی که در حال حاضر در بخش مسکن وجود دارد، به سمت کاهش قیمت ا می رود و مانند رکود سال قبل تورمی نیست؛ بنابراین می توان امیدوارم بود که در ماه‌های آینده با کاهش قیمتها مواجه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه متقاضیان بازار مسکن می توانند به انتظار شکست رکود و کاهش قیمتها در بخش مسکن باشند، گفت: از ابتدای سال تاکنون بخش عمده ای رکود بازار شکسته شده است.

– ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ