۸۰ درصد آلودگی هوای تهران را خودروهای فرسوده تولید می‌کنند

۲۱م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز : سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین مشکل پایتخت را معضل ترافیک و‌ آلودگی هوای ناشی از آن اعلام کرد و گفت: به منظور برون¬رفت از این معضل گام‌های بسیار بلندی برداشته شده و اقدامات بسیار خوبی نیز در حال انجام است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر ؛ مهرداد لاهوتی افزود: به عنوان نمونه افتتاح تونل‌های شهری از جمله توحید و نیایش و هم‌زمان توسعه حمل و نقل عمومی به عنوان یک راهکار اساسی، از جمله اقداماتی¬اند که تاثیر بسیار مطلوب و چشمگیری در رفع معضلات ترافیکی خواهند داشت.

وی با اشاره به این که تمام مسئولان باید با تلاش مضاعف نسبت به بر طرف کردن کمبود ظرفیت حمل و نقل عمومی و مشکل آلودگی هوا بپردازند، اظهار کرد: تنها تلاش مدیریت شهری تهران به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی کافی نیست و دولت نیز باید به منظور رفع این معضلات به وظایف قانونی خود عمل کرده و از توسعه حمل و نقل عمومی حمایت کند.

لاهوتی گسترش حمل و نقل عمومی و افزایش سهم آن به ۷۵ درصد از نقل و انتقالات شهری را اصلی‌ترین راهکار رفع آلودگی هوا تهران دانست و تصریح کرد: در خصوص سوخت نیز لازم است استانداردهای روز دنیا رعایت شود و سوخت یورو ۴ عرضه گردد.

وی با بیان این که از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در آلودگی هوا خودروهای تازهی که در تولید آن¬ها استاندارد یورو ۴ رعایت نشده و نیز خودروهای فرسوده می باشند، اضافه کرد: خودروهای فرسوده با تردد در شهر به عنوان یک آسیب جدی، عامل مهم تشدید آلودگی هوا محسوب می‌شوند و لازم است یک عزم ملی در راستای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده صورت پذیرد.

نایب رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین معضل آلودگی هوای تهران خودروها می باشند و بیش از ۸۰ درصد آلودگی هوای تهران به سبب تردد خودروهای فرسوده و تولید خودروهای غیر استاندارد ایجاد می‌شود.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ