۹ ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

بهار آمده است و آدم دوست دارد حال و هوای خانه را نیز همچون طبیعت نونوار و تازه کند. همه چیز بدرخشد و تمیز و مرتب در سرجای خود قرار داشته باشند. برای این منظور باید دستی به سر و روی برخی بخش های خانه بکشید تا حس تازگی را به بیننده القا کند.

برترین ها: بهار آمده است و آدم دوست دارد حال و هوای خانه را نیز همچون طبیعت نونوار و تازه کند. همه چیز بدرخشد و تمیز و مرتب در سرجای خود قرار داشته باشند. برای این منظور باید دستی به سر و روی برخی بخش های خانه بکشید تا حس تازگی را به بیننده القا کند. برای این منظور ۹ ترفند ساده اما کاربردی برایتان نوشته ایم که در صورت تمایل می توانید در خانه خود اجرا کنید.

۱٫ آیا وقت یا بودجه این را ندارید که همه دیوارهای خانه را رنگ کنید؟ می توانید بخشی از دیوار را انتخاب و فقط آن قسمت را نقاشی کنید. در دکوراسیون های حرفه ای نیز اگر توجه کرده باشید، همیشه دیوارهای یک اتاق رنگ های متفاوت از هم دارند. البته در بیشتر آنها از کاغذدیواری استفاده شده است، اما شما می توانید با رنگ نیز همین طرح را اجرا کنید. برای تناسب بیشتر دیوار با وسایل، می توانید از این رنگ روی میز یا دیگر وسایل خانه نیز اشاره ای داشته باشید.

9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

۲٫ این ایده بسیار ساده و ابتدایی به نظر می رسد، اما دکوری های متناسب با رنگ انتخابی شما هم می تواند بر زیبایی بیشتر و نونوار دیده شدن فضا تاثیر بگذارد. به طور مثال، در این عکس، کتابی که روی میز جلوی مبل قرار دارد دقیقا با فیروزه‌ای دیوار و میز جفت شده است.

9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

۳٫ استفاده از رنگ های براق و بسیار بولد این مزیت را دارد که در نخستین نگاه، تغییر خانه را به بیننده یادآوری می کند. در نورهای زیاد روزهای بهاری این رنگ بازتاب خوبی دارد. اما اگر آپارتمان شما چندا نورگیر نیست، با هالوژن و نورپردازی های دیگر موجب درخشندگی دیوار بشوید. به طور مثال، رنگ آبی کبالت، با رنگ طلایی براق بسیار خوب جفت می شود و می توانید قاب آثار هنری را به رنگ طلایی انتخاب کنید.

9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

۴٫ این اتاق با دیوارهای بنفش و دیواری مملو از عکس و تکه های روزنامه بسیار گرفته و شلوغ به نظر می رسد. برای اینکه طراوت و جان تازه ای به آن بدهید، روتختی را به رنگ کاملا متفاوت و روشن که از طبیعت هم الهام گرفته است، انتخاب کنید. سبز این روتختی کاملا شاد و زنده و بهاری است و از بار سنگینی فضا تا حد زیادی کاسته است.

9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

۵٫ برای فضاهای کوچک و دلگیر از آینه استفاده کنید. کمد یا بخشی از دیوار را می توانید با آینه تزئین کنید. سرتاسری آینه این مزیت را دارد که علاوه بر بزرگ تر نشان دادن فضا، بازتاب نور بیشتری هم دارد. کاغذدیواری با طرح گیاهان نیز می تواند تلقینی از بهار باشد.

9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

۶٫ باز هم تاکید می کنیم که رنگ تاثیر بسیاری در فضا دارد. طرح راه‌راه می تواند به دیوار هویت تازه ای ببخشد. یا روی دیوار یا روی بوم می توانید از این طرح استفاده کنید و بخشی از خانه را کاملا نونوار کنید.

9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

۷٫ روی دیوارهای روشن می توانید از قاب هایی با رنگ های تیره استفاده کنید. این ترکیب بیشتر به چشم می آید و نمای بسیار خوبی به دیوار می بخشد.

9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

۸٫ لازم نیست حتما به دنبال وسایل چوبی گران و نو باشید. می توانید کتابخانه های ساده و ارزان خریداری و خودتان آن را رنگ کنید. برای جلوه دیوار پشت کمد هم م یتوانید از کاغذهای طرح دار مقاوم بهره بگیرید.

9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

۹٫ وقتی همه فضای خانه سفید باشد، شاید کمی بی روح دیده شود. اما می توانید با تاکیدی از رنگی زیبا و متفاوت، باعث تغییر دکوراسیون شوید. به طور مثال، می توانید موکت، قالی یا مبلمان را به رنگ آبی انتخاب کنید تا تنوع بسیاری در فضا ایجاد شود.
9 ترفند کم هزینه برای نونوار کردن خانه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ