Adobe در مورد یک بدافزار Flash Player هشدار داد

adobe یک اصلاحیه اورژانسی برای flash player عرضه کرده است که حملات بدافزاری گسترده‌ای را که علیه کاربران ویندوز در جریان است، مسدود می­نماید.

به گزارش ایتنا از ماهر، adobe این حملات را «هدفمند» توصیف کرده است و هشدار داده است که فایل­های خرابکار flash از طریق ایمیل ارسال می­گردند.

اگرچه این آسیب‌پذیری flash player را در تمامی پلت‌فرم­ها تحت تأثیر قرار می­دهد، اما این حملات بدافزاری صرفا flash player را بر روی ie در ویندوز هدف قرار می­دهد.

بنا بر راهنمایی امنیتی adobe، این اصلاحیه برای adobe flash player ۱۱.۲.۲۰۲.۲۳۳ و نسخه‌های پیش از آن برای ویندوز، مکینتاش و لینوکس، adobe flash player ۱۱.۱.۱۱۵.۷ و نسخه‌های پیش از آن برای اندروید ۴.x، و adobe flash player ۱۱.۱.۱۱۱.۸ و نسخه‌های پیش از آن برای اندروید ۳.x و ۲.x در دسترس قرار گرفته است.

به گفته adobe، این به روز رسانی­ها یک آسیب‌پذیری (cve-۲۰۱۲-۰۷۷۹) را پوشش می­دهد که می‌تواند منجر به ایجاد اختلال در کار برنامه شده و به یک مهاجم اجازه دهد که کنترل سیستم آسیب‌پذیر را در اختیار بگیرد.

گزارش­هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این آسیب‌پذیری به طور گسترده و در حملات هدفمند و از طریق ترغیب کاربر برای کلیک بر روی لینکی که از طریق ایمیل برای وی ارسال می­گردد، مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

adobe تأکید کرده است که کاربران ویندوز باید هرچه سریع­تر این به روز رسانی را اعمال نمایند.
 

اخبار اخبار IT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *