IPTV اولویت جدید شورای عالی فضای مجازی

عضو شورایعالی فضای مجازی از برنامه های این شورا برای رفع موانع قدیمی در راه توسعه خدمات چندرسانه‌ای خبر داد و گفت: ارائه خدمات چندرسانه‌ای بر بستر شبکه‌های ارتباطی یکی از اولویت‌های شورا است تا هرچه سریعتر عقب‌ماندگی‌ها جبران شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا شاه میرزایی با اشاره به رفع موانع توسعه خدمات ارتباطی در کشور اظهار داشت: یکی از کارکردهای مختلف شورایعالی فضای مجازی که به دلیل ماهیت فراقوه‌ای از آن انتظار می‌رود، رفع مشکلات و موانع کهنه ناشی از نبود یک قانونگذار و متولی همگرا است. یعنی نهادی که بتواند با توجه به پیشرفت‌های فناوری، پویایی لازم را در رصد و تطبیق این فناوری‌ها و خدمات با فضای فرهنگی و اجتماعی کشور داشته باشد.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه ارائه خدمات دولت الکترونیک یا ارائه خدمات IPTV که مدتها است صحبت از ارائه آن می‌شود، به دلیل ناهماهنگی‌های میان دستگاههای مختلف متولی و یا ضعف در قوانین، به صورت تجاری ارائه نشده‌ و مردم از دسترسی به این خدمات محروم هستند.
عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی با بیان اینکه ساختار جایگاه حقوقی که برای این شورا درنظر گرفته شده بهترین جایگاه ممکن بوده، گفت: از این به بعد وظیفه ما به عنوان اعضای شورا و سازمان‌های فعال در این حوزه است که از این ساختار استفاده کنیم و به مصوبات آن عمل کنیم.
وی درباره اولویت شورایعالی فضای مجازی برای سیاستگذاری و مجوز دهی خدمات چندرسانه ای در فضای مجازی تصریح کرد: ارائه خدمات چندرسانه‌ای بر بستر شبکه‌های ارتباطی یکی از اولویت‌های این شورا است تا هر چه سریعتر عقب‌ماندگی‌های ما در این حوزه جبران شود؛ چرا که نه تنها کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری قابل توجهی در این حوزه‌ها کرده‌اند، بلکه ظرفیت‌های عظیمی در رونق بازار محتوای مجازی در شبکه‌های IPTV و مشابه آن نهفته است.
به گزارش مهر، دکتر شاهمیرزایی در همایش ملی ” خدمات چند رسانه‌ای باند وسیع، از سیاستگذاری تا اجرا” که هشتم آبان ماه در تهران برگزار می‌شود به بررسی سیاستگذاری فناوریها و خدمات چندرسانه‌ای همچون IPTV ،IP-Media و OTT می پردازد.


iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *