آخرین وضعیت پول‌های بلوکه شده هلال‌احمر/ کمک صلیب‌سرخ جهانی به بیماران خاص ایران

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر ضمن اعلام آخرین وضعیت پول‌های بلوکه شده هلال‌احمر تحت تاثیر تحریمها، گفت: پول جدیدی قرار است در مورد حمایت از بیماران خاص در اختیارمان قرار گیرد و مقرر شده در این زمینه رقمی را فدراسیون جهانی صلیب‌سرخ به بیماران خاص اختصاص دهد.

محمد نصیری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پول‌های بلوکه شده هلال‌احمر، گفت: چیزی به نام پول بلوکه شده وجود ندارد. هلال‌احمر یک خط اعتباری با همکاری فدراسیون جهانی صلیب سرخ ایجاد کرده است و تاکنون بالغ بر یک میلیون دلار از منابعی که در جاهای مختلف جمع شده، به ایران آمده است.

وی با اشاره به اینکه کمک‌ها به هلال‌احمر بر اساس استمداد صورت می‌گیرد، اظهار کرد: یعنی استمدادی در مورد کرونا صورت می‌گیرد و سهمیه‌ای به ایران می‌دهند. چیزی تحت عنوان پول بلوکه شده وجود ندارد.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: در مقاطعی مانند سیل سال گذشته می‌خواستیم پول جمع‌آوری کنیم که اعلام می‌کردند نمی‌شود یا نمی‌توانیم، اما با تفاهمی که انجام شد از طی یکی – دو ماه گذشته مبالغی دارد به دستمان می‌رسد و حدود ۸۰۰ هزار فرانک سوییس در مورد بحث ارائه سبد غذایی در دوران کرونا آمد، در مورد سیل کرمانشاه و سیستان‌بلوچستان هم مبالغی به ما تعلق گرفت.

وی افزود: پول جدیدی هم قرار است در مورد حمایت از بیماران خاص در اختیارمان قرار گیرد. هلال‌احمر تقریبا ۱۵ میلیاردتومان در ابتدای کرونا برای بیماران خاص ماسک و اقلام محافظتی خرید که با ارائه این برنامه خیلی از این اقدام استقبال شد و قرار شد رقمی را نیز فدراسیون جهانی صلیب‌سرخ به بیماران خاص اختصاص دهد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *