آلوده‌ و پاک‌ترین استان‌های اینترنتی

جام جم آنلاین: طبق معمول ماه‌های گذشته همچنان شهر تهران آلوده‌ترین شهر اینترنتی کشور به شمار می‌رود.

براساس بررسی‌های صورت گرفته استان تهران با اختلافی فاحش نسبت به سایر شهرها در صدر جدول آلوده‌های اینترنتی قرار دارد و پس از آن مازندران و آذربایجان شرقی در رده‌های دوم و سوم این جدول قرار می‌گیرند و کردستان و اردبیل هم به طور مشترک عنوان پاک‌ترین شهر اینترنتی کشور را به خود اختصاص می‌دهند.

مرکز متولی بررسی وضعیت اینترنت در استانها(ماهر) از نظر آلودگی به بدافزارها، بررسی‌هایی را هر ماه مبنی بر میزان گستره آلودگی به بدافزارها در استان‌های مختلف صورت می‌دهد و تعداد آدرس‌های آلوده اینترنتی شناسایی و بر این اساس شهرهای پک و آلوده اعلام می‌کند.

طی مردادماه امسال شهر تهران با ۶۵ مورد، مازندران با ۲۹ مورد و‌‌ آذربایجان شرقی با ۱۵ آدرس آلوده سه استانی هستند که عنوان آلوده‌ترین‌های اینترنتی را به خود اختصاص داده‌اند و پس از آن‌ها قم و کرمان به طور مشترک با ۱۴ سایت آلوده در رتبه بعدی قرار دارند.

اصفهان، ایلام و کرمانشاه هر یک ۱۰ آدرس آلوده دارند و پس از آن‌ها آذربایجان غربی، بوشهر و خراسان رضوی با ۹ آدرس آلوده در رده بعدی آلوده‌های اینترنتی قرار دارند.

کردستان و اردبیل هم با داشتن یک آدرس ارسال کننده به بدافزار به عنوان پاک‌ترین شهرهای اینترنتی شناخته شده‌اند و پس از آن‌ها گیلان ، سیستان و بلوچستان و چهار محال و بختیاری با داشتن دو آدرس ارسال کننده بدافزار به عنوان دومین شهرهای پاک اینترنتی شناخته شده‌اند، سمنان نیز ۵ آدرس، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین و البرز هر یک سه آدرس آلوده دارند و سمنان نیز ۵ آدرس و استان‌های مرکزی، فارس و خوزستان نیز با داشتن هفت آدرس آلوده پنجمین استان‌های پاک کشور محسوب می‌شوند.

اما استان تهران که طی ماه‌های اخیر در اغلب موارد عنوان آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور را به خود اختصاص داده در حالی مرداد ماه ۶۵ آدرس آلوده داشته که این تعداد تیر ماه امسال ۴۱ و مرداد سال گذشته ۱۷۲ بوده است.(ایسنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *