آلودگی هوا در کشورهای پیشرفته اولویت اول و در کشورما اولویت آخر است

آلودگی هوا در کشورهای پیشرفته اولویت اول و در کشورما اولویت آخر است

آلودگی هوا در کشورهای پیشرفته اولویت اول و در کشورما اولویت آخر است

به اعتقادعامل شرکت کنترل کیفیت هوا،آلودگی هوا در کشورهای پیشرفته اولویت اول و در کشورما اولویت آخر است.

به گزارش راسخون به نقل از فارس یوسف رشیدی افزود: در حالی که موضوع آلودگی هوا در کشورهای پیشرفته و حتی در برخی کشورهای در حال توسعه اولویت اول آن هاست، در کشور ما اساساً موضوعی با این درجه از اهمیت در اولویت قرار ندارد و می توان گفت در اولویت آخر است.

وی با تاکید بر ضرورت ورود رسانه ها به این موضوع مهم، اظهار کرد: اگر خبرنگاران به بحث آلودگی هوا کمک نکنند این بحث فراموش شده و به حاشیه رانده می شود و تا آلان نیز پیگیری مطالبات مردم در این بخش از سوی رسانه ها مهمترین دلیل فشار افکار عمومی بوده است.

رشیدی از فشار افکار عمومی به عنوان یک اهرم اجرایی قوی در موضوع آلودگی هوا نام برد و تصریح کرد: رسانه ها با ایجاد بخشهای ویژه و با استفاده از خبرنگارانی که علاوه بر قلم و نگارش مناسب، شناخت و تخصص مناسبی نیز در این موضوع دارند در تحلیل و تفسیر اخبار و اطلاعات مربوطه و انتقال واقعیات موجود به مردم قوی تر عمل کنند.

وی با اعلام این که خبرنگاران در حوزه آلودگی هوا تا کنون بسیار خوب عمل کرده اند، اضافه کرد: پوشش خبری اخبار مربوط به موضوع آلودگی هوا مهم ترین دلیل آگاهی مردم از این موضوع مهم است که به صورت مستقیم با زندگی روزانه و سلامت تک تک شهروندان سر و کار دارد.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / محیط زیست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ