آمریکا ۵۰ شرکت و موسسه مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا به منظور آنچه که مقابله با دور زدن تحریم‌ها و مقابله با برنامه موشک‌های بالستیک ایران نامیده است ۵۰ شرکت و موسسه مالی ایران را دوباره تحت تحریم قرار داد.

 

 

 

به گزارش فارس به نقل از شین هوا، آمریکا ۵۰ شرکت و موسسه ایرانی را در راستای آنچه تلاش برای جلوگیری از توسعه برنامه موشکی و هسته‌ای ایران نامیده است تحریم کرد.

بنابر گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، به منظور مقابله با توسعه برنامه موشک‌های بالستیک و برنامه هسته ای ایران گروهی از بانک‌ها و شرکت‌های پیشروی ایرانی که جدیدا مورد شناسایی قرار گرفتند تحت تحریم‌های جدید قرار گرفتند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است؛ این اقدامات بخشی از رویکردهای دوگانه آمریکا در راستای افزایش فشار به ایران و متقاعد کردن این کشور برای به رسمیت شناختن نگرانی‌های جامعه بین المللی است.

براساس آنچه که وزارت خزانه داری آمریکا ادامه تلاش برای مقابله با فعالیت‌های موشکی و هسته ای ایران و تلاش برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها نامیده است، ۱۱ موسسه ایرانی و ۴ نفر از افرادی که به نوعی مرتبط با برنامه های موشکی و هسته‌ای ایران هستند در لیست سیاه قرار گرفتند. این افراد و موسسات از وزارت دفاع ایران، نیروهای مسلح و سازمان صنایع فضایی ایران هستند.

بقیه موسسات مرتبط با شرکت خطوط کشتیرانی ایران و سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی ایران هستند که هر دوی آنها چندین بار دیگر نیز تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بودند.

براساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا به منظور جلوگیری از فرار موسسات مالی ایران و دور زدن تحریم‌های اعمال شده، ۲۰ موسسه مالی ایران که همگی دولتی هستند را نیز تحت تحریم قرار داد.

در میان این شرکت‌ها، “شرکت نفت اینترترید سوئیس”، “شرکت اینترترید هنگ کنگ”، “شرکت برق نور” و “شرکت اینترترید نفت و انرژی” که وابسته یه “شرکت نفتیران” یا “شرکت ملی نفت ایران” هستند قرار دارند.

علاوه بر آن، “شرکت نفتکش ملی ایران” به همراه ۵۸ کشتی و ۲۷ موسسه و نهاد وابسته به آن در میان این تحریم‌ها قرار دارند.

براساس این گزارش، علیرغم اینکه ایران بارها تاکید کرده است که فعالیت‌های هسته ای آن صلح آمیز است آمریکا و اروپا تحریم‌های بیشتری را در طول چند سال گذشته علیه ایران تحمیل کرده اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ