آنچه می‌خواهید در مورد افتتاحیه المپیک بدانید/ جیمز باند وارد می‌شود…

برنامه‌ای که قرار است دنی بویل برای افتتاحیه سه ساعته مسابقات المپیک لندن بسازد، ساعتی ۹ میلیون پوند هزینه دارد اما آیا این برنامه ارزش این‌همه پول را دارد؟ دنی بویل، کارگردان فیلم میلیونر زاغه‌نشین که به‌خاطرش اسکار را هم برده، برنامه افتتاحیه المپیک را خواهد ساخت.
۱٫ برنامه افتتاحیه، جمعه ۲۷ جولای در استادیوم «المپیک استنفورد» در شرق لندن برگزار خواهد شد که هزینه‌‌اش ۲۷ میلیون پوند برآورد شده. یعنی ۴۵ میلیون پوند کمتر از پولی که چینی‌ها چهار سال قبل صرف تهیه برنامه افتتاحیه‌شان کردند.
۲٫ پیش‌بینی شده که این برنامه یک میلیارد نفر تماشاگر خواهد داشت. چینی‌ها گفته بودند که برنامه‌شان ۴ میلیارد نفر بیننده داشته.
۳٫ برنامه افتتاحیه را دنی بویل که کارگردان فیلم میلیونر زاغه‌نشین است و برایش اسکار هم گرفت، کارگردانی خواهد کرد. استیفن دالدری کارگردان فیلم معروف «ساعت‌ها» مدیر اجرایی مراسم است. کارگردانی بخش موسیقی را هم به «آندر ورلد» داده‌اند که قطعهBorn Slippy او در سال ۱۹۹۶ در فیلم Trainspotting، ساخته دنی بویل، مورد استفاده قرار گرفته بود.
۴٫ برنامه از ساعت هشت و دوازده دقیقه شب (به وقت انگلیس) شروع می‌شود ولی اصل مراسم از ساعت ۹ آغاز خواهد شد. در برنامه اصلی، زنگ بزرگ ۲۷ تنی آغاز مراسم به صدا در خواهد آمد.
۵٫ سپس هواداران حاضر در ورزشگاه و مردم سراسر دنیا فیلم کوتاهی را که در بی‌بی‌سی تهیه شده، تماشا خواهند کرد. گفته می‌شود که دانیل کریگ، بازیگر نقش جیمز باند در این فیلم کوتاه، نشان شوالیه را دریافت می‌کند. این فیلم را در کاخ باکینگهام گرفته‌اند.
۶٫ گفته شده که بعد از پخش فیلم، خود کریگ را به شکلی شگفت‌آور وارد ورزشگاه می‌کنند، حالا یا با چتر نجات وارد استادیوم می‌شود یا شاید هم از طناب یا نردبانی که از هلیکوپتر آویزان شده سر و کله‌‌اش پیدا شود.
۷٫ اسم برنامه‌ای که بویل تهیه کرده را «جزیره شگفتی‌ها» گذاشته‌اند. اسمش را از روی سخنرانی وطن‌پرستانه شخصیت کالیبان در نمایشنامه توفان شکسپیر برداشته‌اند.
۸٫ بعد از تمام شدن نمایش جیمز باند، صحنه را به رنگ سبز دلنشینی درمی‌آورند و آنجا را شبیه چشم‌انداز‌‌های روستایی معروف انگلیس می‌کنند. چهار ابر هم طراحی شده که می‌توانند باران مصنوعی ببارند.
۹٫ قرار است کشاورزانی همراه حیوانات مزرعه به زمین بیایند که به این شرح هستند‌: ۱۲ اسب، ۳ گاو، دو بز، ۱۰ مرغ، ۱۰ اردک، ۹ غاز، ۷۰ گوسفند و ۳ سگ گله. بعد دو تیم روستایی با هم کریکت بازی می‌کنند.
۱۰٫ طبق خبرهایی که از جزئیات برنامه به بیرون درز کرده، بخش روستایی خیلی طول نمی‌کشد. بعدش سربازانی بیرون می‌آیند تا به نیروهای ارتش بریتانیا سلام نظامی کنند. از دودکش‌ها هم دود بیرون می‌‌آید که این نشانه انقلاب صنعتی خواهد بود.
۱۱٫ عده‌ای که داوطلب این کار شده‌اند نقش کارگران و هندی‌‌هایی را بازی می‌کنند که در سال ۱۹۴۸ وارد بریتانیا شدند. بعد از آن بویل به سازمان خدمات بهداشتی با استفاده از پرستاران واقعی و برخی کارمندان بخش بهداشت و بیمارستان ادای احترام خواهد کرد.
۱۲٫ قرار است این برنامه با سه ترانه از سر پل مک کارتنی، ستاره معروف گروه بیتل‌ها تمام شود. ۵۰ رقصنده هم او را همراهی خواهند کرد.
۱۳٫ شاید از گروه The Who هم برای اجرای موسیقی دعوت شده باشد، احتمالاً برای قسمت پایانی مراسم. اگر این‌طور باشد ممکن است The Rolling Stones، The Spice Girls یا Take That را هم در این برنامه ببینیم. گفته می‌شود برای سیستم صدا از یک سیستم یک میلیون واتی استفاده کرده‌اند و همین‌طور۵۰۰ تا بلندگو.
۱۴٫ لئونا لوییز که از نقش‌آفرینان موفق UK X Factor بوده، برخلاف شایعاتی که گفته می‌شود قرار نیست در کنار آدل آواز بخواند.
۱۵٫ به محض تمام‌شدن آواز خوانی مک کارتنی، ورزشکاران هر کشور رژه می‌روند و بعدش هم ملکه وارد خواهد شد. در طول مسابقه صدایی که اسامی را عنوان و صحنه‌ها را توصیف می‌کند هم به گوش می‌رسد که متعلق به پیتر دیکسون، مجری برنامه فاکتور ایکس است. خودش به شوخی گفته فقط یک مشکل کوچک وجود دارد، آن‌هم اینکه از ورزش چیزی سرش نمی‌شود!
۱۶٫ آتش‌بازی‌های المپیک تا ساعت دوازده و نیم شب ادامه خواهد یافت.
۴۱۴۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ