ادامه توفان ایرج طهماسب و حمیدجبلی +جدول

تازه‌ترین همکاری ایرج طهماسب و حمید جبلی توانست سه فیلم پرفروش سال ۹۰ را پشت سر بگذارد.

تابستان ۹۱ سینمای ایران کاستی‌های بهار را جبران کرد و توانست به روزهای اوج خود بازگردد. دنیای اقتصاد نوشت: اکران «خوابم می‌آد» رضا عطاران اواخر خرداد، طراوت و نشاط را تا اندازه زیادی به سینماها بازگرداند. اما با شروع ماه رمضان و جنجال‌هایی که به ضرر فیلم‌ها تمام شد، چراغ سالن‌های سینمایی کم نورتر و تعداد مخاطبان انگشت‌شمار شد.
اکران سه فیلم عید فطر دوباره توانست خاطره خوش‌سانس‌های اضافه و صف‌های طولانی انتظار برای دیدن فیلم را تداعی کند. در این میان «کلاه‌قرمزی و بچه ننه» فیلمی که بسیاری منتظر آمدنش بودند، توانست بیشترین فروش را به دست آورد.
فیلم ایرج طهماسب و حمید جبلی بعد از موفقیت‌های تلویزیونی‌شان در سال‌های اخیر، تا امروز دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در تهران فروش داشته و در شهرستان‌ها هم یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروخته است. مجموع فروش این فیلم در کشور چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان شده است.
این فروش نشان‌دهنده زنده بودن سینما و اشتیاق مخاطب برای دیدن فیلم‌های متفاوت است.
جدول شماره یک فروش سه فیلم عید فطر و «تو و من» محمد بانکی را نشان می‌دهد. همچنین در آخرین آمار منتشر شده، هزینه تولید «کلاه قرمزی و بچه ننه» یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

سینمای ایران در سال ۹۰ یکی از بهترین دوران خود را سپری کرد. فیلم‌هایی که هر کدام توانستند فروش قابل ملاحظه‌ای به دست بیاورند در این سال کم نبودند. سه فیلم «اخراجی‌ها ۳»، «ورود آقایان ممنوع» و «جدایی نادر از سیمین» به ترتیب سه فیلم پرفروش سال گذشته بودند که هیچ کدام نتوانستند تا روز بیست و هشتم میزان فروشی معادل «کلاه قرمزی و بچه ننه» به دست آورند.
«اخراجی‌ها ۳» پر فروش‌ترین فیلم سال ۹۰ تا بیست و هشتمین روز اکران خود توانست در کشور دو میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان فروش کند که حتی با حساب قیمت بلیت سینما در سال ۹۰ و مقایسه آن با امسال بسیار کمتر از «کلاه قرمزی و بچه ننه» با چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروش در ۲۸ روز است.
جدول شماره دو سه فیلم پرفروش سال ۹۰ را تا روز بیست و هشتم اکران نشان می‌دهد.


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *