استخدام وزارت بهداشت سال ۹۱-اطلاعات جدید

استخدام وزارت بهداشت سال ۹۱-آزمون دوم

استخدام وزارت بهداشت سال 91-اطلاعات جدید

استخدام وزارت بهداشت سال۹۱-سوالات آزمون های قبلی

اطلاعیه ۳مرداد ۹۱:

هیچکس در آزمون ۲۶ خرداد ۹۱ قبول نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

روی عکس کلیک کنید

 استخدام وزارت بهداشت سال 91-آزمون دوم

 

 

اطلاعیه ۱۷ تیر ۹۱:

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین مبارکی ظهر امروز در بیستمین همایش مدیران منابع انسانی دانشگاه‏ها و دانشکدههای علـوم پزشکی کشور اظهار کرد: عمده چالش‏های ما در بحث منابع نیروی انسانی، کمبود این نیروها در سطح دانشگاه‏های علوم پزشکی سراسر کشور است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد نیروهای انسانی در مراکز بهداشتی و درمانی به اندازه نرم ملی و بین‏المللی نیست.

مدیر کر منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: خرداد ماه امسال تعداد ۱۰ هزار و ۴۰۰ هزار نفر را جذب  دانشگاه‏های علوم پزشکی سراسر کشور شدند که در نظر داریم تا پایان سال جاری طی یک فراخوان دیگر یک بخش دیگری از فارغ‏التحصیلان علوم پزشکی را راهی دانشگاه‏ها کنیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان چون در ردیف دانشگاه‏های تیپ یک کشور ست بنابراین در عرصه نیروی منابع انسانی جایگاه خوبی دارد، اضافه کرد: در برخی از قسمت‏هایی که با خلأ نیروی انسانی روبروایم طبق دستورالعمل‏های جدیدی که آیین‌نامه امسال پیش روی مسئولان گذاشته، قابل رفع است.

مبارکی تاکید کرد: این همایش با موضوع  “تشریح و عملیاتی‏سازی سیاست‏ها و راهکارهای اجرایی آئین نامه‏های اداری و استخدامی اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی و دستورالعمل‏های مربوطه ” در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مدت دو روز در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: مباحثی از قبیل ورود به خدمت و استخدام، حقوق و تکالیف کارمندان، بازنشستگی، تبیین دستورالعمل آموزش و توانمندسازی منابع انسانی، آئین نامه اداری و استخدامی اعضای هیئت علمی  به بحث و تبادل نظر می‌پردازند و در فواصل برنامه نیز جلسات پرسش و پاسخی برگزار می‌شود.

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ابتدای سال جاری  آیین‌نامه‌های استخدامی  ابلاغ شد و در این ارتباط جلسات توجهی و پرسش و پاسخ با مدیران منابع انسانی و روسای کارگزینی هیئت علمی دانشگاه‏های علوم پزشکی سراسر کشور در قالب این چنین همایش‏های برگزار شد.

*چون سؤالش مرتبط نبود گوش ندادم و جوابی ندارم

به گزارش فارس، در حالی قسمتی از نخستین روز این همایش به پرسش و پاسخ اختصاص داده شده بود و یکی یکی حضار از مسئولان مربوط با هزار امید و دلی خوش سؤال‌های خود را در ارتباط با حقوق خدمت و استخدام می‏پرسیدند که وقتی یکی از این افراد در ارتباط با عدم رویکرد خدمت وزارت بهداشت به منابع انسانی  دانشگاه‏های علوم  پزشکی گلایه کرد، با بی‏توجهی کامل مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روبرو شد.

مبارکی در حاشیه برگزاری همایش در پاسخ به پرسش خبرنگار این رسانه که شما چه جوابی برای سؤال این بنده خدا دارید، گفت: من سؤالش را گوش ندادم چون مرتبط با حقوق خدمت و استخدام نبود.

سؤال کننده که نسبت به سخنان مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعتراض نشان داد، افزود: چرا با وجود اینکه می‏گویند منابع انسانی مهم‌ترین رکن هر سازمان است اما در واقعیت احترامی برای آن قائل نیستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بحث مدیریت نوسازی و سرمایه انسانی از سوی وزارت بهداشت مطرح شده است اما کسی در ارتباط با آن شفافیت سازی نشده است.

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت معلوم نیست.

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: چون تعداد افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی استخدامی وزارت بهداشت را کسب کرده‌اند کمتر از حد مورد نیاز است، برای نحوه ارزیابی آزمون از معاونت توسعه منابع ریاست جمهوری استعلام کرده‌‌ایم و منتظر پاسخ این مرجع تصمیم گیری هستیم.

حسین مبارکی در پاسخ به این پرسش که برخی دانشگاههای علوم پزشکی اعلام کرده بودند نتایج آ‌زمون استخدامی وزارت بهداشت در ۲۶ خرداد امروز ( ۱۰ تیر) اعلام می شود اما اعلام نشده است و علت این تأخیر چیست، توضیح داد: نمرات آزمون عمومی استخدامی در تمام دانشگاههای علوم پزشکی استخراج شده است اما افرادی که توانسته‌اند حد نصاب نمره را کسب کنند کمتر از ۱٫۵ برابر ظرفیت استخدامی است.

وی گفت: برای رفع این مشکل از معاونت توسعه منابع و توسعه سرمایه انسانی ریاست جمهوری استعلام کرده‌ایم و منتظر پاسخ آنان هستیم تا بتوانیم به میزان ۱٫۵ برابر ظرفیت استخدامی برای مرحله مصاحبه به گزینش های دانشگاههای علوم پزشکی معرفی کنیم.

مبارکی در پاسخ به پرسشی درباره زمان نهایی اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت گفت: باید منتظر جواب استعلام معاونت منابع و توسعه سرمایه انسانی ریاست جمهوری باشیم بنابراین نمی توانیم زمان خاصی را اعلام کنم.

روی عکس کلیک کنید


استخدام وزارت بهداشت سال۹۱-سوالات آزمون های قبلی

موافقت رئیس جمهور با استخدام ۲۵ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت
رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: وزارت بهداشت برای تأمین حداقل ۰٫۷ نیرو به ازای هر تخت بیمارستانی در شبانه روز  به ۲۵  هزار نیروی جدید نیاز دارد اما فقط ۱۰ هزار پست سازمانی خالی دارد که رئیس جمهور با انتقال ۱۵ هزار پست از دیگر دستگاهها و تأمین این تعداد نیروی جدید موافقت کرد.
غضنفر میرزابیگی در گفت و گو با خبرنگار نظام پرستاری افزود: جلسه دیدار اعضای شورای عالی نظام پرستاری با رئیس جمهوری دستاوردهای بزرگی برای جامعه پرستاری و نظام سلامت داشت که بعد از قرائت گزارش سازمان نظام پرستاری به دست آمد.
وی گفت: یکی از دستاوردهای این جلسه این بود که قرار شد کمیته مشترکی با حضور نماینده ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، معاونت توسعه سرمایه انسانی رئیس جمهور و ۲ نفر نماینده از سازمان نظام پرستاری مسائل مرتبط با پرستاران و نظام سلامت را پیگیری کند به طوری که دستاوردهای مشخصی تا مراسم  روز پرستار در پایان امسال به صورت عملیاتی برای پرستاران و نظام سلامت به دست آید.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: طی فعالیت دولت نهم و دهم شاهد افزایش مراکز بهداشتی و درمانی و  بیمارستانها در کشور بوده ایم، ولی متناسب با گسترش این مراکز نیروی پرستار استخدام نشده به همین علت شاهد کمبود کادر پرستاری در مراکز دولتی هستیم و در بسیاری از مناطق کشور بیمارستانهایی ساخته و حتی تجهیزات گرانقیمت آن هم تأمین شده اما به علت اینکه پرسنل و پرستار آنها تأمین نشده کماکان این بخشها و مراکز جدید به بهره برداری نرسیده است و عملاً سرمایه بزرگی از کشور به هدر می رود.
وی ادامه داد: مهمترین دلیل عدم راه اندازی این مراکز نیز نبود پرستار است و البته کمبود پست سازمانی برای استخدام پرستار و نیروی جدید نیز به این مشکل دامن می زند.
میرزابیگی گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت برای تأمین نیروی مورد نیز مراکز جدید التأسیس خود به حدود ۲۵ هزار پرستار و کادر بهداشتی و درمانی نیاز دارد که بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد این نیروها باید پرستار باشند.
وی ادامه داد: برای جذب این تعداد نیروی مورد نیاز وزارت بهداشت فقط ۱۰ هزار پست سازمانی خالی دارد یعنی ۱۵ هزار پست سازمانی کم می آورد و برای تأمین حداقل ۰٫۷ نیرو در ۲۴  ساعت برای هر یک از تختهای  جدید به ۲۵ هزار نیروی جدید نیاز دارد.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: بعد از اینکه این گزارش به رئیس جمهور ارائه شد، رئیس جمهوری موافقت کرد که ۱۵ هزار پست سازمانی از سایر بخشهای دولتی به وزارت بهداشت منتقل شود و در اختیار این دستگاه قرار گیرد تا شاهد استخدام ۲۵ هزار نیروی جدید طی سال ۱۳۹۴ در این وزارتخانه باشیم.
میرزابیگی افزود: گزارش دیگری که در این جلسه  به رئیس جمهور ارائه  شد این بود که در اکثر کشورهای دنیا برای تأمین مربیان بهداشت مدارس از پرستار مدرسه استفاده می شود و این پرستاران هستند که تخصص لازم را برای تأمین بهداشت دانش  آموزان و پیشگیری از بیماریها در مدارس دارند.

۷ هزار پرستار در وزارت آموزش و پرورش استخدام می شوند
وی ادامه داد: بر این اساس با توجه به اینکه ۱۴۰هزار نفر از معلمان و دست اندرکاران وزارت آموزش و پرورش بازنشسته شده اند و تعداد زیادی پست خالی برای استخدام وجود دارد، رئیس جمهوری موافقت کرد که ۷ هزار پست سازمانی در آموزش و پرورش به استخدام مربیان بهداشت مدارس از بین کارشناسان پرستاری اختصاص  یابد.

نماینده نظام پرستاری در شورای عالی بیمه و سلامت
رئیس کل سازمان نظام  پرستاری گفت: نکته دیگری که در این جلسه مطرح شد،  بحث تشکیل شورای عالی بیمه و سلامت بود که اعلام کردیم با توجه به وجود قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و با توجه به تعریف ۵۲۷ خدمت استاندارد پرستاری که نظر کمی تعداد آنها از خدمات پزشکی کمتر نیست، نیاز هست که نماینده سازمان نظام پرستاری نیز مانند سازمان نظام پزشکی و جاهای دیگر در این شورا حضور داشته باشد که قرار شد رئیس جمهوری در جلسه شورای عالی سلامت که ریاست آن با خود اوست، این دستور را بدهد که نماینده سازمان نظام پرستاری نیز در شورای عالی بیمه و سلامت عضو باشد.
میرزابیگی گفت: این ۴ دستاورد مهم دیدار اعضای شورای عالی نظام پرستاری با رئیس جمهوری، دستاوردهای ارزشمندی است که امیدواریم با تشکیل کمیته مشترک پیگیری مطالبات پرستاران تا پایان امسال شاهد عملیاتی شدن این دستاوردهای ارزشمند باشیم.

وزارت بهداشت موفق به اخذ مجوز برای  استخدام ۱۰۰۵۰ نیروی بهداشتی درمانی برای بیمارستان های جدید الاحداث و ۵۴۹ مجوز برای مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشتی جدید الاحداث گردید.

آزمون استخدامی ۲۶ خرداد ۹۱ در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی برگزار میشود.

استخدام

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
  1. نازی :

    سلام پس بهداشت هم استخدام کنید دیگر .اگر همه جا فقط ب پرستار نیاز است پس چرا سایر رشته ها را در علوم پزشکی برمیدارید.فکری هم ب حال ما مهندس های فارغ التحصیل از دانشکده بهداشت کنید

  2. پسندیده :

    با سلام خواهش می کنم فکری برای فارغ التحصیلان علوم تربیتی گرایش مشاوره و راهنمایی در این وزارت بهداشت نماید

  3. ندا :

    سلام فارغ التحصیل رشته مدیریت خدمات بهداشتی ودرمانی هستم مادرم بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی هست من بیکارهستم خواهشاتصمیمی برای این رشته وفرزندان کارمند بازنشسته بگیرید باتشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *