اسکن رگ کف دست، رمز عبور غیر قابل سرقت

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

نسل تازه لپ‌تاپ شرکت فوجیتسو به فناوری اسکن الگوی رگ‌های کف دست مجهز است که یک رمز عبور غیر قابل سرقت محسوب‌ می‌شود.
 
 
به گزارش ایسنا، تشخیص هویت زیست‌سنجی یا بیومتریک شامل تطبیق دادن الگوهای منحصربه فرد اثر انگشت، رگ‌های کف دست، عنبیه یا صدای کاربر با داده‌های ذخیره شده است که می‌توان از آن به عنوان رمز عبور غیرقابل تقلید استفاده کرد.
 
برخلاف رمزهای عبور متداول که برای کارت‌های بانکی، گوشی تلفن همراه، تبلت یا لپ‌تاپ استفاده شده و با سرقت اطلاعات به راحتی قابل تغییر می باشند، رمز بیومتریک غیر قابل تغییر است.
 
در بعضی از دستگاه‌های عابر بانک ژاپن، مشتریان با اسکن الگوی کف دست می‌توانند به راحتی از حساب خود پول برداشت کنند؛ در گوشی تلفن همراه آیفون ۵s نیز حسگر اثر انگشت به عنوان رمز عبور و شناسایی کاربر استفاده می‌شود.
 
فوجیتسو، نسل تازه لپ تاپ مدل Celsius H730 را با دو گزینه بیومتریک به بازار ژاپن عرضه کرده است که شامل حسگر اثر انگشت یا اسکنر کف دست با هزینه ۱۱۶ دلار است؛ اسکنر دستگاه اقدام به اسکن الگوی منحصر به فرد کف دست و شناسایی کاربر می‌کند.
 
دستگاه‌های بیومتریک به وسیله نور مادون قرمز بی‌خطر، الگوی رگ‌های انگشت، پشت دست و یا کف دست کاربر را شناسایی می‌کنند.
 
اسکن رگ کف دست، رمز عبور غیر قابل سرقت
 
یکی دیگر از گزینه‌های بیومتریک، چاپ صوتی (voice prints) است که مبتنی بر ۱۰۰ ویژگی از جمله زیر و بمی صدا و لهجه فرد است؛ این رمز عبور نیز غیرقابل سرقت بوده و در حال حاضر توسط بعضی شرکت‌ها مانند بانک Barclays انگلیس ارائه می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ