اعتیاد جنسی در اشخاص متاهل

۱فروردین ،
ممتاز نیوز: زنان و شوهران شخصی که از لحاظ جنسی معتاد است، احساسات مشابهی را گزارش
کرده اند. احساس تنهایی احساسی که تقریباً درهمه موارد مشترک است. این
احساس که او نمیتواند شخص راحتی باشد و در مورد خود واقعی اش صحبت کند نیز
یکی از احساسات است. احساس ناامیدی از این مسئله که شما نمی توانید کاری
برای آنها انجام دهید.
● چه تفاوتی بین شخصی که از لحاظ جنسی معتاد است با فردی که از لحاظ جنسی بسیار فعال است وجود دارد.

▪ در طول سالها در هر برنامه تلویزیونی و یا رادیویی که حضور داشتم این سئوال را شنیده ام. شخصی که از لحاظ جنسی بسیار فعال است با داشتن رابطه جنسی راضی میشود. در واقع این رابطه برائ او جایگزین چیز دیگری نیست. زمانی که همسر او به او میگوید” نه ” برائ آنها به این مفهوم نیست که کاملاً از طرف همسرشان رد شده اند. و سبب نمی شود که آنها خانه را ترک گفته و دست به اعمال دیگری بزنند. اگر شما چنین رفتارهایی از خود نشان میدهید، ممکن است از لحاظ جنسی معتاد باشید.

● آیا ممکن است شخصی به خود ارضایی یا استمنا معتاد شود؟
▪ بله، این یکی از عمده ترین شکلهای اعتیاد جنسی است که من با آن برخورد کرده ام. این اعتیاد تقریباً اولین رفتار جنسی ما بوده است که به طور مرتب تکرار می شده. و از جایی آغاز میشود، که شخص به سن بلوغ رسیده از لحاظ جنسی در فشار قرار میگیرد و بر خلاف بقیه ویژگیهای اکتسابی تا مدت بسیاری فعال میماند.

● هرزه نگاری ( پورنوگرافی) چه نقشی در اعتیاد جنسی بازی میکند؟
▪ برائ اغلب معتادین جنسی ترکیبی از پورنوگرافی و خود ارضایی اساس اعتیاد آنها را تشکیل میدهد. بسیاری از معتادین برائ آزادی از این ترکیب با مشکلات بزرگی مواجه میشوند. پورنوگرافی به همراه تخیلات دنیایی غیر واقعی برائ شخص معتاد به وجود میآورد که در سرتاسر دوران نوجوانی و بقیه مراحل رشد همراه او میماند. و برائ آنها یک رابطه جنسی غیر واقعی بوجود میآورد که سبب میشود تا از لحاظ جنسی و احساسی به استقلال برسند و قبل از اینکه به طور واقعی با یک شخص واقعی ارتباط جنسی داشته باشند، صدها بار این رابطه را به صورت غیر واقعی برقرار کرده اند.

● آیا ممکن است شخصی از لحاظ جنسی معتاد باشد ولی با زوج یا زوجه خود رابطه جنسی نداشته باشد؟
▪ بله این مرحله بعدی اعتیاد جنسی است و ما آن را آنورکسیای جنسی یا بی میلی جنسی مینامیم. در این مرحله شخص معتاد ترجیح میدهد به جای رابطه جنسی صحیح با همسرش، به دنیای تخیلات خود و ارتباط جنسی در تخیلات خود بپردازد. شخص معتاد/بی میل از داشتن رابطه جنسی با همسر خود امتناع میکند و در نتیجه این زوج به صورت نامرتب رابطه جنسی خواهند داشت و آن هم به اصرار زوج سالم و نه شخص معتاد.

● از دید یک زوج یا زوجه، زندگی با شخص معتاد چگونه است؟
▪ زنان و شوهران شخصی که از لحاظ جنسی معتاد است، احساسات مشابهی را گزارش کرده اند. احساس تنهایی احساسی که تقریباً درهمه موارد مشترک است. این احساس که او نمیتواند شخص راحتی باشد و در مورد خود واقعی اش صحبت کند نیز یکی از احساسات است. احساس ناامیدی از این مسئله که شما نمی توانید کاری برائ آنها انجام دهید. و احساس خشم از برآورده نشدن بسیاری از احساسات . چیزی است که در بسیاری از اشخاص مخصوصاً زنان اشخاص معتاد دیده شده است.

● آیا زوج یا زوجه شخص معتاد جنسی می تواند به او کمک کند؟ حتی اگر او این کمک را رد کند؟
▪ بله، حتی اگر شخص معتاد این مسئله را نپذیرد و یا آن را انکار نماید، همسر او میتواند برائ خود کمک و حمایت دریافت کند. احساس خشم، باختن، تنهایی و بسیاری احساسات دیگر در طول سالها زندگی با اعتیاد بر روی زندگی شخص تاثیر میگذارد. این احساسات باید درمان شوند، چه همسر شخص معتاد با او بماند یا نه. این اعتیاد به شما به عنوان همسر هیچ ارتباطی ندارد. اعتیاد جنسی شخص معتاد بسیار قبل از اینکه او شما را ملاقات کند آغاز شده بود. این اعتیاد جنسی رشد خواهد کرد و هر کسی را که با شخص معتاد ارتباط دارد تحت تأثیر قرار خواهد داد.

● آیا درمانی برائ اعتیاد جنسی وجود دارد؟
▪ بله ، برائ اعتیاد جنسی نیز درمان وجود دارد. این درمان زمان و کار بسیاری میبرد، مخصوصاً در سال اول درمان. اما با کمک هدفمندانه شخص معتاد جنسی میتواند آزادی را تجربه کرده، در احساسات، روابط، موضوعات جنسی، مسائل مالی و حتی اوضاع روحانی ترمیم و خوشی را تجربه کند. من ازدواجهایی را دیده ام که پس از بهبودی شخص معتاد، ترمیم شده اند. اشخاص معتاد پس از درمان زندگی بسیار شادی را تجربه خواهند کرد، بیشتر از چیزی که تصورش را بکنند. من در طول ۱۱ سال تجربه بسیاری درمانهای موفق را دیده ام. و من مطمئنم برائ آنانی که میخواهند روی این مسئله کار کنند و شفا یابند امکان معالجه وجود دارد.

● آیا در زمینه اعتیاد جنسی تحقیقاتی نیز در دسترس است؟
▪ بله تحقیقاتی در زمینه اعتیاد جنسی انجام می گردد.
● آیا امکان دارد زنان نیز از لحاظ جنسی معتاد باشند؟
▪ بله، تعداد زنانی که برائ معالجه اعتیاد جنسی شان اقدام میکنند روز به روز در حال افزایش است. عملکردها همان است. و شامل خود ارضائی، پورنوگرافی، اینترنت، و روابط نامشروع می باشد. .
● آیا راهی وجود دارد تا به فرزندانمان در این زمنیه کمک کنیم؟
▪ بله با وجود اینکه، بسیاری از اشخاصی که به من برائ معالجه مراجعه کرده اند، اذعان نموده اند که پدرانشان نیز با اعتیاد جنسی درگیر بوده اند. و درگیر مشکلاتی نظیر پورنوگرافی، عادتهای جنسی و هرزگی بوده اند. آنها همچنین از نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با امور جنسی رنج می بردند.

منبع‌:‌ پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ