اعلام دلایل توقف ثبت سفارش واردات خودرو

این خبر امروز ۴ شنبه ۱۷ آبان در پورتال خبری ممتاز نیوز از منبع ذکر شده در انتهای خبر، بازنشر گردیده است

اعلام دلایل توقف ثبت سفارش واردات خودرو

عصر خودرو : وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه‌ جلسه هیات دولت در رابطه با توقف ثبت سفارش خودرو گفت: خودروهای سبک خارجی در اولویت ۹ طبقه بندی کالاها می باشند و خودروهای با مصرف بالا در اولویت ۱۰، بنابراین مدتی است به منظور مدیریت تقاضای ارز ثبت سفارش دو اولویت ۹ و ۱۰ را قطع نموده‌ایم تا وضع ارز سامان گیرد.

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از ایسنا، مهدی غضنفری امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در رابطه با سبب ممنوعیت ثبت سفارشها گفت: کارگروهی که ساماندهی ارز را به عهده دارد مدیریت تقاضا و عرضه‌ی ارز را انجام می‌دهد و برای مدیریت عرضه‌ی ارز مرکز مبادلات ارزی راه‌اندازی شد و همین طور برای مدیریت تقاضای ارز حجم درخواست‌ها را برای ارز به حداقل رساندیم تا درآمد و مصارف ارزی تناسب داشته باشد و قیمت ارز در حد مرکز مبادله‌ای کنترل شود.
وی همچنین درباره‌ افزایش قیمت خودروهای داخلی توضیح داد: خودروسازان بزرگ متعهد به افزایش تولید، کنترل بازار و جمع آوری حاشیه‌های بازار شده‌اند و در مقابل خواسته‌اند تا بانکها سرمایه‌ی در گردش را در اختیارشان قرار دهند تا بتوانند بدهی‌هایشان را پرداخت نمایند.
غضنفری همچنین در رابطه با مدیریت بازار ارز تصریح نمود: با راه‌اندازی مرکز مبادله ارزی ارز سامان نسبی پیدا نمود بنابراین سراغ ارز صادرکنندگان رفتیم و توافق شد که این ارز به چرخه‌ی اقتصاد برگردد. همچنین به سراغ بورس کالا رفتیم چون متاسفانه با ارز ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومانی رقابت شکل می‌گرفت اما توافق شد در بازار بر اساس ارز مبادله‌ای قیمت گذاری کالا انجام شود.
وی با بیان این که نوسانات در بازار چند ریشه دارد گفت: این نوسانات ناشی از کمبود و نوسانات قیمت ارز است که کنترل می‌شود و تولید نمایندگان مطرح نمودند که اگر قیمت ارز تثبیت شود تولید و بازار را نیز تثبیت می‌کنیم.

چهارشنبه ۱۷ آبان   ۱۳:۲۴

منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *