افزایش ۷۶ درصدی صادرات گیاهان دارویی از فارس

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بیش از ۵۷ تن گیاهان دارویی به ارزش ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار از ابتدای سال تاکنون از فارس به بیش از ۱۷ کشور خارجی صادر شده است.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران ،‌معاون توسعه و تجارت خارجی سازمان صنعت – معدن و تجارت فارس گفت : صادرات گیاهان دارویی از فارس در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی ۷۰درصد و از لحاظ ارزشی  ۷۶ درصد افزایش داشته است.

آقای عوض پور با اشاره به اینکه فارس از نظر صادرات صمغ های گیاهی ، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است گفت : بیش از ۸۵ درصد صادرات صمغ کشور مربوط به استان فارس است.

وی عمده گیاهان دارویی صادراتی فارس را ادویه جات ، شیرین بیان ، حنا ، صدر ، برگ زیتون ، برگ نعناع ، کندر کوهی ، زعفران ، آویشن ، آنغوزه تلخ و شیرین و صمغ های گیاهی دانست و افزود : این گیاهان به کشورهای چین ، امارات متحده عربی ، آفریقای جنوبی و برخی کشورهای اروپایی صادر شده است.  

معاون توسعه و تجارت خارجی سازمان صنعت – معدن و تجارت فارس گفت : در این مدت برخی اقلام گیاهان دارویی نظیر ادویه جات و صمغ های طبیعی نیز صادر شده است.

عوض پور افزود : با توجه به موقعیت جغرافیایی و طبیعی ، استان فارس از ظرفیت مناسبی برای تولید صادرات گیاهان دارویی برخوردار است.

فارس در بهره برداری گیاهان دارویی از قدمت بالایی برخوردار است .

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ