افشای طرح حمله به حرم امام حسین (ع)

۱۹فروردین۱۳،

یک مقام امنیتی در کربلای معلی از کشف توطئه حمله به حرم امام حسین (ع) و تلاش برای خنثی‌سازی آن خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز، این مقام امنیتی در این‌باره به شیعه‌آنلاین گفت: “محمود الصرخی” معروف به “سید حسنی” روحانی‌نمای شیعه مدعی دیدار با امام زمان (عج) که حدود سه سال پیش ناپدید و مدتی در محل نامعلومی پنهان شده بود، چند ماهی است مجددا در شهرهای جنوبی عراق ظاهر شده و هوادارانش به تخریب مراجع شیعه به‌ویژه آیت‌الله سیستانی می‌پردازند.

وی ادامه داد: هواداران “الصرخی” که از اعضای حزب منحله بعث عراق به شمار می‌رفت، تلاش می‌کنند که آیت‌الله سیستانی را مرجع تقلیدی ایرانی و غیر عراقی معرفی کنند تا از این طریق از محبوبیت او در میان شهروندان عراقی کاسته شود.

این منبع امنیتی در کربلا اظهار کرد: “الصرخی” و هوادارانش حدود سه هفته پیش، پس از درگیر شدن با ساکنان بومی یکی از شهرهای جنوبی عراق، از این شهر طرد شدند و به کربلا آمدند و در این شهر استقرار یافتند. آنان پس از ورود به کربلا، برنامه‌ریزی برای حمله به حرم مطهر سید الشهداء (ع) را آغاز کردند و طی این مدت چندین بار قصد این کار را داشتند که ما پس از اطلاع یافتن از این امر، از نوری مالکی اول‌وزیر عراق درخواست کمک کردیم. او هم یک گردان نیروی مجهز و آموزش‌دیده به کربلا اعزام کرد و حدود دو هفته‌ای است که در نقاط مختلف کربلا مستقر شده‌اند تا در صورت اقدام هواداران “الصرخی”، فورا طرح حمله آنان به حرم را خنثی کنند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ