انتقاد از توقف عرضه خودرو توسط برخی شرکتها

انتقاد از توقف عرضه خودرو توسط برخی شرکتها

عصر خودرو : رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ایران قطع عرضه خودرو از سوی برخی خودروسازان را محکوم کرده و خواستار دخالت سریع وزارت صنعت، معدن و تجارت برای الزام خودروسازان به عرضه محصولات شد.

به نقل از ایسنا سید محمد جعفری اظهار کرد: مردم بیش از این تحمل افزایش قیمت خودروها را ندارند.
وی با بیان اینکه برخی خودروسازان با قطع عرضه به دنبال تاثیرگذاری و رشد قیمت‌های بازار هستند، خاطرنشان کرد: یکی از پارامترهای تاثیرگذار بر تصمیمات کمیته قیمت‌گذاری خودرو، نرخ خودرو در حاشیه بازار است که به این ترتیب خودروسازان می‌خواهند با قطع عرضه به افزایش قیمتهای بازار دامن زده و مجوز افزایش قیمت محصولاتشان را کسب کنند.
رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ایران تصریح کرد: این انجمن به عنوان نماینده و حافظ حقوق مردم این موضوع را به شدت محکوم کرده و از وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌خواهد به سرعت در این موضوع ورود کرده و خودروسازان را ملزم به عرضه محصولات کند.
 پیش از این یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز گفته بود که امتناع خودروسازان از تحویل دادن خودرو به مشتریان سبب شده زمزمه‌هایی در مجلس مبنی بر تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی ایران ‌خودرو و سایپا مطرح شود.
به گفته محمد سلیمانی، مجلس با آنچه درباره افزایش قیمت خودروها از سوی شرکت‌های خودروسازی مطرح است، موافق نیست، زیرا حتما باید در این رابطه کار کارشناسی انجام شود.

شنبه ۸ مهر   ۱۲:۳۷


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ