انشار اسناد اشپیگل از جاسوسی آمریکا از شبکه اطلاعاتی میان قاره‌ای

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

اشپیگل با انتشار یافتن اسناد تازهی از جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا فاش کرده که متخصصان آژانس امنیت ملی آمریکا مد‌ت‌هاست که سرگرم هک کردن شبکه اطلاعاتی میان آسیا و اروپا می باشند.
 
 
نشریه آلمانی اشپیگل گزارش داده است که آژانس امنیت ملی آمریکا موفق شده با هک کردن پایگاه اینترنتی اطلاعاتی کابل ارتباطی اروپا-آسیای دور با نام (SEA-ME-WE-4) به شبکه اداره آن و فناوری زیرساختی در باره نحوه فعالیت‌اش دست یابد.
 
در شماره تازه نشریه اشپیگل  آمده است که متخصصان آژانس امنیت ملی آمریکا در مدرکی "بسیار محرمانه" که تاریخ ۱۳ فوریه سال ۲۰۱۳ را دارد، اعلام کرده‌اند که موفق شده‌اند راهکارهای بخش‌های مهم این شبکه اطلاعاتی را دریابند.
 
۱۶شرکت مخابراتی در ارتباط با کابل ِ اطلاعاتی اروپا-آسیای دور فعالیت می‌کنند. از جمله این شرکت‌ها اورنج فرانسه، تلکام ایتالیا و تاتای هند می باشند.
 
نشریه آلمانی اشپیگل در ادامه این گزارش نوشته است که دسترسی به این اطلاعات قدم اول آژانس امنیت ملی آمریکا بوده و این آژانس برنامه‌ای تهیه کرده که توسط آن می‌توان به شبکه‌های بعدی این سیستم اطلاعاتی و همچنین سیستم‌های مشابه آن نیز دست یافت.
 
در جریان افشاگری اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا توسط ادوارد اسنودن، مشخص شد که این آژانس با همکاری مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا (GCHQ) به اطلاعات موجود در کابل ۳۹ هزار کیلومتری (SEA-ME-WE-3) و دیگر ارتباطات میان قاره‌ای نیز دسترسی یافته است.
 
طول کابل اطلاعاتی اروپا-آسیای دور با نام (SEA-ME-WE-4) هجده‌ هزار کیلومتر است و بخش اعظم آن در زیر دریا قرار دارد. این کابل اطلاعاتی در سال ۲۰۰۵ به پایان رسید و وظیفه‌اش برقراری ارتباط‌های تلفنی و اینترنتی میان اروپا و آسیا است.
 
این کابل عظیم از شهر ساحلی مارسی در فرانسه آغاز می‌شود و ابتدا در دریای مدیترانه به شمال آفریقا می‌رود. سپس از آنجا به کشورهای خلیج فارس رسیده و سپس راه خود را به سوی هند و پاکستان و از آنجا به سوی سنگاپور، مالزی و تایلند ادامه می‌دهد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ