اولین کنفرانس ملی شتاب دهنده و کاربردها

اسفند ۱۳۹۹

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین آفریده، عضو کمیته علمی اولین کنفرانس ملی شتاب دهنده و کاربردهای آنها گفت: این کنفرانس با محوریت فیزیک و مهندسی شتابدهنده های ذرات و تجهیزات مرتبط و کاربرد شتابدهنده ها در علوم، صنایع و پزشکی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ مقاله به صورت پوستر و سخنرانی در اولین کنفرانس ملی شتاب دهنده و کابردهای آنها ارائه می گردد، افزود: مقالات برگزیده در این کنفرانس در مجله پژوهش فیزیک ایران منتشر می‌شود.

عضو کمیته علمی اولین کنفرانس ملی شتاب دهنده و کاربردهای آنها تصریح کرد: در این کنفرانس شتاب دهنده های مختلف از جمله شتاب دهنده چشمه نور ایران، شتاب دهنده سیکلوترون، شتاب دهنده لینک خطی و شتاب دهنده رودوترون مورد بررسی قرار می گیرد.

آفریده بیان داشت: در این کنفرانس گزارشی از طرح ملی سیکلوترون کوچک نیز که با محوریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر درحال اجرا است برای شرکت کنندگان ارائه می گردد.

وی اضافه کرد: پیش بینی می گردد در اولین کنفرانس ملی شتاب دهنده و کاربردهای آنها تعداد ۲۵۰ نفر شرکت کنند.

وی در پایان تاکید کرد: علم شتابدهنده ها از پیشرفته ترین و پیشروترین علوم رایج در دنیاست. به نحوی که امروزه بسیاری از دستاوردهای فن آوری بشر از مراکزی که به طور گسترده بر روی ساخت و بکارگیری شتابدهنده ها کار می کنند، حاصل می‌شود.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ