ایران با دخالت دیگر کشورها در امور داخلی خود به شدت برخورد می‌کند

۲۹فروردین۱۳،

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جزایر سه گانه جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران و خاک این کشور است اظهار نظر پیرامون این موضوع از سوی دیگر کشورها دخالت در امور داخلی ایران محسوب می‌شود و ما با این دخالت‌ها به شدت برخورد می‌کنیم.

“سید‌حسین نقوی‌حسینی” نماینده ورامین در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران با اشاره به اعتراض وزارت خارجه بحرین نسبت به برنامه بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی از جزایر سه‌گانه گفت: جزایر سه گانه جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران و خاک این کشور است.

وی با اشاره به اظهارات مقامات بحرین ادامه داد: اظهار نظر پیرامون این موضوع از سوی دیگر کشورها دخالت در امور داخلی ایران محسوب می‌شود و ما با این دخالت‌ها به شدت برخورد می‌کنیم.

نقوی‌حسینی تصریح کرد: اینکه نمایندگان یک کشور بخواهند از شهر یا بخشی از کشور خود بازدید کنند به کسی ربطی ندارد لذا ما اجازه دخالت غیر مسئولان به امور داخلی کشور خود را به کسی نمی‌دهیم و انتظار ما این است که این کشورها به مسائل داخلی کشورهای خود بپردازند و دخالتی در امور دیگر کشورها نداشته باشند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وضعیت نابسامان داخلی بحرین گفت: به نظر می‌رسد بحرین به جای دخالت در روابط کشورهای منطقه و تکرار ادعاهای نادرست امارات دربارهٔ مالکیت بر بخشی از خاک ایران،بهتر است تدبیری برای حل بحران داخلی خود و پاسخی برای مطالبات ملت بحرین بیابد.

گفتنی است به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)،براساس بیانیه وزارت خارجه بحرین،این کشور برنامه بازدید اعضای کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی برای بازدید از جزایر ابوموسی،تنب کوچک و تنب بزرگ را محکوم می‌کند.

انتهای پیام//


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *