ایران درخواست جدید اعضای گروه ۱+۵ را پذیرفت+دیدار جلیلی و اشتون در حاشیه نشست مسکو + دیدارهای دوجانبه دیگر اعضای ۱+۵

مهر نوشت:
اعضای گروه ۱+۵ در پایان نشست امروز از نمایندگان ایران درخواست کردند تا درآینده گفت وگوهای کارشناسی در سطح معاونین برگزار شود.
اعضای گروه ۱+۵ پیشنهاد اعلام زمان و مکان جدید مذاکرات را داده اند که هنوز خبری درباره زمان و مکان دور جدید مذاکرات نیامده است. از سوئی خبرها حاکی از آن است که ایران طرح پیشنهادی ۱+۵ برای برگزاری نشست ها را پذیرفته است.
گفتنی است طرح مذاکرات کارشناسی برای اولین بار در نشست بغداد مطرح شد. بنا بود این نشست های کارشناسی منتج به تهیه پیش نویسی برای مطرح شدن در نشست مسکو باشد. این درحالی است که تعلل غربی ها علیرغم چندین بار نامه نگاری علی باقری، باعث شد این طرح اجرا نشود.
طرح استدلالات مستحکم و قانونی و منطقی از سوی تیم مذاکره ایران در نشست مسکو و به اجماع نرسیدن اعضای گروه ۱+۵ یکی از دلائل پیشنهاد تشکیل کمسیون های کارشناسی برای نشست آینده است.
 

ایسنا نوشت:

کاترین اشتون و سعید جلیلی در حاشیه نشست مسکو با یکدیگر دیدار کردند.
اولین دیدار دوجانبه رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در حاشیه نشست مسکو در فاصله زمانی تنفس دور چهارم این مذاکرات مسکو انجام شد.
پیش از این دیدار، جلیلی با سرگی ریابکوف، نماینده روسیه در گروه ۱+۵ دیدار و گفت‌وگو کرد. 

مهرنوشت:
همچنان دیدار های دوجانبه دیگر اعضای گروه۱+۵ نیز ادامه دارد.

این درحالی است که برخی رسانه های غربی اینطور وانمود می کردند که در این دور از مذاکرات اشتون با دستور مقامات کشور متبوعش دیداری با جلیلی نخواهد داشت.

مذاکرات در مسکو همچنان ادامه دارد. نشست مطبوعاتی اشتون و جلیلی امشب برگزار خواهد شد.

/۲۷۲۷

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن