بازداشت دانشجوی فلسطینی به دنبال قطع سخنرانی اوباما

۱فروردین ۱۳،

reuters1-64.jpg

نیروهای پلیس اسرائیل یک دانشجوی فلسطینی را به دنبال قطع سخنرانی باراک اوباما در برابر دانشجویان اسرائیلی بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه “ربیع عید” جوان ۲۴ ساله فلسطینی را که در دانشگاه حیفا مشغول به تحصیل است، به خاطر قطع سخنرانی اوباما در قدس اشغالی در مقابل دانشجویان و شخصیت های آکادمیک بازداشت کردند.

ربیع سخنان اوباما را قطع کرده و خطاب به او خاطر نشان کرد: «تو برائ برقراری صلح و سازش به اینجا آمده ای یا برائ تقدیم سلاح هایی بیشتر به رژیم صهیونیستی به منظور قتل و کشتار ملت بی دفاع فلسطین؟ آیا راشل کوری را می شناسی که با مال و سلاح دولت تو به قتل رسید؟»

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، قطع سخنان اوباما توسط این دانشجوی جوان فلسطینی در حالی صورت می گیرد که تدابیر امنیتی شدیدی برائ انتخاب دانشجویان دانشگاه های مختلف به منظور مشارکت در مراسم سخنرانی اوباما اتخاذ شده بود، به گونه ای که بعضی دانشگاه ها و دانشکده ها تعهدهایی را از دانشجویان انتخاب شده اخذ کرده اند تا هنگام سخنرانی اوباما مشکلی را در سالن سخنرانی ایجاد نکنند.

عید در ادامه سخنانش افزود: دولت باید دولت تمامی شهروندان باشد، نه فقط حکومت یهودیان.

این جوان فلسطینی در واکنش به اظهارات اوباما که سرزمین فلسطین را دولتی با حاکمیت یهودیان عنوان کرده بود، تشریح کرد: آیا در مسیر آمدن به اینجا دیوار نژاد پرستانه “حائل” را ملاحظه کردی؟ در این سالن فلسطینیان بسیاری حضور دارند، این دولت باید برائ تمامی آن ها باشد نه فقط برائ یهودیان.

نظامیان رژیم صهیونیستی بلافاصله این جوان فلسطینی را از سالن اخراج کرده و اوباما نیز در واکنش به اقدام این دانشجوی فلسطینی تاکید کرد: اگر نسبت به سخنان اعتراضی انجام نمی شد، ولو از جانب یک دانشجو، خیالم راحت نمی شد.

لازم به ذکر است که ربیع عید، دانشجوی دانشگاه حیفا و از ساکنان یکی از روستاهای شهر الخلیل است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ