بازدید زنگنه از امپراطوری نفتی کشور

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

وزیر نفت در دومین سفر کاری خود از امپراطوری نفتی کشور بازدید می کند.

بیژن نامدار زنگنه (پنج شنبه ، ۷ شهریور ماه) در دومین سفر کاری خود با سفر به مناطق نفت خیز جنوب از بزرگترین شرکت تولید کننده نفت کشور بازدید می کند تا تازهترین اطلاعات مربوط به وضعیت تولید نفت و روند پروژهای در دست اجرای این منطقه را دریافت کند.

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با ظرفیت تولید روزانه بیش از سه میلیون بشکه نفت خام بزرگترین تولیدکننده نفت خام کشور محسوب می‌شود. این شرکت با بیش از ۶۰ میدان هیدروکربوری بزرگ و کوچک در گستره ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع از استان بوشهر تا شمال خوزستان، حدود ۸۰ درصد نفت خام و ۱۶ درصد گاز کشور را تولید می‌کند. میدان‌های بزرگی مانند اهواز، گچساران، مارون، آغاجاری، کرنج ، پارسی و بی بی حکیمه تحت نظارت این شرکت قرار دارند.

هفته قبل نیز وزیر نفت در اولین سفر کار خود از پایتخت گازی کشور دیدن کرد و در جریان آخرین وضعیت توسعه فازهای میدان مشترک پارس جنوبی قرار گرفت.

زنگنه در جریان بازید از بزرگترین فاز گازی پارس جنوبی از بسیج کلیه امکانات برای تکمیل پنج فاز (۱۲، ۱۵ و۱۶، ۱۷ و۱۸) این میدان خبر داده و گفته بود: سایر فازهای تازه( فازهای ۳۵ ماهه) پس از بهره برداری از فازهای پیشین در اولویت بعدی بهره برداری قرار خواهند گرفت.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ