بازیگری که نه تلویزیون دارد نه موبایل ! + عکس

فارس، «محمدعلی کشاورز» بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون چندی است به دلیل بیماری در منزل به سر می‌برد. برای جویا شدن از احوال این هنرمند پیشکسوت با وی تماس گرفتیم.

متن گفت‌وگوی کوتاه فارس با کشاورز در ادامه می‌آید.

 

* از وضعیت‌تان بگویید، حالتان بهتر است؟

شکر، بهترم؛ اما زیاد نمی‌توانم حرکت کنم. فعلا در خانه هستم، پلاتینی که در ران پایم گذاشتند، کمی اذیتم می‌کند. چهارشنبه پیش دکتر می‌روم تا ببینم تشخیص آن‌ها چیست.

 

* این روزها در منزل، مشغول چه کارهایی هستید؟ 

 

– تا دلتان بخواهد کتاب می‌خوانم. این روزها با کتاب زندگی می‌کنم. الان کتاب «ربا‌خوار» که ترجمه‌اش قدیمی است را می‌خوانم؛ البته مولانا، ‌عطار، خیام و حافظ  هم دوست دارم و از کتاب‌های چاپ جدید هم «ادبیات نو ایران» نوشته مرحوم محمد حقوقی به نظرم کتاب خیلی خوبی است و البته داستان‌های احمد محمود هم خیلی قشنگ است.

* این روزها فیلم هم تماشا می‌کنید؟ آخرین بار چه فیلمی دیدید؟

 

– مدت‌هاست فیلم ندیدم. من در خانه‌ام نه تلویزیون دارم، نه اینترنت نه موبایل. کلا ۵ سال ‌است که فیلم بازی نکردم و ‌خیلی وقت هم هست که فیلم نگاه نمی‌کنم.

 

به گزارش فارس، کشاورز در سال‌ ۸۶ پس از ۱۱ سال دوری از سینما در فیلم «فرزند صبح» بهروز افخمی در نقش مرحوم «علی‌اکبر معلم دامغانی»، یکی از دوستان حضرت امام(ره) به ایفای نقش پرداخت. محمد‌علی کشاورز چند ماهی بود که به‌دلیل شکستگی لگن در خانه استراحت می‌کرد.

وی تا به امروز ایفاگر نقش‌های ماندگاری در تاریخ سینما بوده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به فیلم‌های «کمال ‌الملک»، «مادر»، «دلشدگان»، «روز واقعه» و مجموعه‌های تلویزیونی «هزار دستان»، «افسانه سلطان و شبان»، «سربداران»، «گرگ‌ها»، «پدرسالار» و «روشن‌تر از خاموشی» اشاره کرد.


سینمای ایران و جهان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *